Orientační nabídka


 

Zástupci ČOV a Ústeckého kraje podepsali smlouvu na pořádání ODM 2016

čov
Za třináct měsíců se v Ústeckém kraji rozhoří olympijský oheň, zaplní se olympijská vesnice a budou se rozdávat olympijské medaile ve skikrosu, snowboardingu, hokeji a dalších sportech. To vše při Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže, které proběhnou v Ústeckém kraji od 17. do 22. ledna 2016. Podpisem smlouvy to v pátek 19. prosince stvrdili hejtman Ústeckého kraje Ondřich Bubeníček a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
Tisková zpráva ze dne 19. prosince 2014
 

 
 

„Sport k Ústeckému kraji neodmyslitelně patří. Pořadatelé nabídli kompaktní, ale zároveň velmi atraktivní projekt. Olympiáda dětí a mládeže je vrcholnou akcí pro malé sportovce, kteří mají velké ambice. Její obrovské kouzlo tkví v tom, že se děti potkávají s kolegy z dalších sportů. To je pro ně velký zážitek. Navíc reprezentují svůj region, což je předstupeň k tomu, aby do budoucna reprezentovali třeba Českou republiku. Je to velká motivace,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Olympiáda dětí a mládeže se v Ústeckém kraji uskuteční už podruhé, v roce 2007 se zde konala letní varianta. Tentokrát se bude závodit v alpském a akrobatickém lyžování a ve snowboardingu, v běžeckém lyžování a v biatlonu, v ledním hokeji, v rychlobruslení a krasobruslení. Doprovodné soutěže proběhnou v šachu a disco tanci.

„Je naším dlouhodobým cílem, aby se každé hry zkvalitňovaly a aby se z olympiády dětí a mládeže stala nejlepší a všemi uznávaná mládežnická akce v České republice. Kraje ji berou čím dál prestižněji,“ uvedl Filip Šuman, místopředseda ČOV a předseda komise ODM.

Ústecký kraj, který výrazně podporuje sport mládeže, soupeřil o pořádání Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže s Pardubickým krajem. Mladí účastníci her budou mít svou olympijskou vesnici v Chomutově, odkud budou vyrážet za soutěžemi na Klínovec, do Nového Města v Krušných horách, do Litvínova a Mostu.

 

„Podporu mládežnického sportu bereme v Ústeckém kraji jako jednu z našich priorit. Je velmi důležité, aby se děti i mládež v dnešní době věnovaly právě sportu. Věřím, že si zimní olympiádu užijí nejen reprezentanti jednotlivých krajů, ale že i pro veřejnost to bude neopakovatelný sportovní zážitek,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Ústecký kraj připravuje  pro návštěvníky olympiády například speciální turistické balíčky nejen na ubytování,  ale i na další zajímavosti v kraji, jako  jsou kulturní památky a turistická místa. „Jsme rádi, že se příští hry zimní olympiády uskuteční právě u nás v Ústeckém kraji. Troufám si říct, že máme perfektně připravenou koncepci organizace Her, pracuje se na přípravě sportovišť, ubytování a dalších nezbytných krocích. To všechno ostatně rozhodlo při udělování pořadatelství právě v našem kraji,“ přiblížila přípravy na zimní olympiádu náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Na ODM sportují děti už víc než 10 let

Olympiáda dětí a mládeže je největší akcí svého druhu v Česku, při níž jednotlivé kraje reprezentují mladší a starší žáci a žákyně, dorostenci a dorostenky a kadeti a kadetky. Český olympijský výbor tento projekt poprvé ve spolupráci s kraji uspořádal v roce 2003. V lichých letech se konají hry letní olympiády dětí a mládeže (v roce 2015 proběhnou v Plzeňském kraji), v sudých pak zimní ODM.

Kde se dosud konaly Hry zimní olympiády dětí a mládeže

2014 Kraj Vysočina
2012 Moravskoslezský kraj
2010 Liberecký kraj
2008 Zlínský kraj
2006 Královehradecký kraj
2004 Středočeský kraj

 

čov

Slavnostní zahájení podpisu smlouvy.

 

čov
Hejtman Oldřich Bubeníček, vlevo předseda ČOV Jiří Kejval.

 

cov

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2014 / 19.12.2014 | Účinnost od-do: 19.12.2014-19.1.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém