Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Zástupci obcí se sešli na krajském úřadě

 
001
Pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové se na Krajském úřadě Ústeckého kraje konalo shromáždění zástupců obcí v Regionu soudržnosti Severozápad. Jeho cílem bylo projednání aktuálních témat a problémů, se kterými se musí místní samosprávy potýkat. Setkání připravilo Národní centrum regionů s.r.o.
Tisková zpráva z 1. prosince 2011
 

 
 

„Jistě dobře víte, že pro mnohé novináře a bohužel i politiky se řada projektů podpořených z Evropské unie, zejména prostřednictvím regionálního operačního programu, stala snadným terčem, do kterého se neustále strefují a snaží se přesvědčit veřejnost, že peníze byly špatně vynaložené, že se měly dát na něco jiného, že projekty jsou zkrátka špatné,“ řekla v úvodu shromáždění Jana Vaňhová, která nad akcí převzala záštitu, a pokračovala: „Je smutné, že někdo, kdo nemá ani tušení o náročnosti administrativního procesu a nastavených pravidlech, klidně prohlásí, že jste místo toho vašeho projektu měli radši opravit silnice. Ano, všichni bychom si přáli mít krásné silnice v nejlepším stavu, třeba Ústecký kraj pro to dělá maximum. Ale pokud není vypsaná výzva na investice do infrastruktury, není kam o dotaci požádat.“

 

Setkání s představiteli obcí a měst v Ústeckém a Karlovarském kraji se zúčastnili také poslanci Parlamentu ČR za Ústecký kraj Jaroslav Foldyna a Jiří Paroubek, kteří v úvodu promluvili.

 

Následovala odborná část zahrnující přednášky zástupců Úřadu regionální rady Regionu soudržnosti Severozápad, ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva vnitra, ministerstva financí a dalších. Seminář zahrnul i nabídku poradenských a vzdělávacích programů zaměřených na manažerské problémy lídrů obcí.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Shromáždění zahájila hejtmanka Jana Vaňhová.

01
Poslanci Parlamentu ČR za Ústecký kraj Jiří Paroubek a Jaroslav Foldyna

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 1.12.2011 / 1.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém