Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zástupci Ústeckého kraje navštívili Srbsko

 
001
V rámci aktivit projektu Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu se uskutečnilo ve dnech 24. až 25. července 2012 setkání vybraných krajských zástupců se srbskými kolegy.
Tisková zpráva ze 2. srpna 2012
 

 
 

Za Ústecký kraj se jednání účastnili 2 pracovníci Odboru regionálního rozvoje KÚÚK a podnikatelé působící v Ústeckém kraji v oblasti importu a exportu zemědělských komodit, logistiky a přepravy, výroby masážních prostředků a v oblasti odpadového hospodářství. Dva podnikatelé zde zároveň reprezentovali Okresní hospodářskou komoru v Ústí nad Labem.

 

Během prvního dne se jednání uskutečnilo ve městě Bela Crkva, druhý den pak ve městě Vršac. V průběhu setkání měli všichni účastníci možnost setkat se se zástupci podnikatelské sféry z Jižního Banátu, s reprezentanty místní veřejné správy a rozvojové agentury. V Bele Crkvy se schůzky účastnil ekonomický rada Velvyslanectví České republiky v Bělehradě, Luboš Joza. Během dvou dnů strávených v Srbsku došlo mezi účastníky obou stran k vzájemným diskusím a výměnám informací o možnostech investování a rozšiřování podnikatelských aktivit v Jižním Banátu.

 

V rámci projektu bude na tuto úspěšnou misi v obou městech navázáno. V září 2012 navštíví srbská delegace Ústecký kraj a v říjnu 2012 se zástupci Ústeckého kraje vypraví opět do Srbska.

 

„Záměrem projektu je rozvíjet vzájemné vztahy obou regionů, pomoci při zvyšování zaměstnanosti a rozvoji podnikání v Jižním Banátu, podpořit investiční aktivity a předat dobré zkušenosti. Každá výměna zkušeností a navázání obchodních kontaktů je přínosná i pro prosperitu Ústeckého kraje,“ uvedl k mezinárodnímu setkání radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.

 

Projekt Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu navazuje na spolupráci započatou v roce 2010 a následně podepsané Memorandum o porozumění se srbskými městy Vršac a Bela Crkva a dalšími institucemi. Je financovaný v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky a dotací ze státního rozpočtu ČR na rok 2012.

 

 

Zpracovala: Bc. Ellen Herzogová, oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu KÚÚK

01

01
Jednání na Městském úřadě ve Vršaci

02
Návštěva technologického parku ve Vršaci

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 2.8.2012 / 2.8.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém