Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelé se poprvé sejdou 20. listopadu

 
logo ÚK
Ustavující zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje ve 4. volebním období se bude konat 20. listopadu 2012 od 10 hodin v zasedacím sále krajského úřadu. Zasedání svolala hejtmanka Jana Vaňhová s ohledem na rozhodnutí soudu o třech stížnostech na průběh voleb.
 

 
 

Soud rozhodl o poslední stížnosti 5. listopadu, 20. listopadu tedy uplyne 15 denní lhůta pro uskutečnění ustavujícího zasedání. Informace o konání zasedání musí být zveřejněna deset dní předem.

V rámci ustavujícího zasedání složí noví zastupitelé slib, následovat bude volba hejtmana, náměstků, členů rady kraje, rozhodnutí o počtu uvolněných členů rady a jmenovité obsazení funkcí a také rozhodnutí o zřízení výborů a obsazení dalších uvolněných funkcí.

Volby do zastupitelstva v Ústeckém kraji vyhrála KSČM s 25,26 procenta hlasů. V zastupitelstvu obsadí 20 křesel. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se jako druhá dostala ČSSD, které 16,13 procenta hlasů zajistilo 13 mandátů, následují Severočeši.cz s 12,02 procenta hlasů a devíti mandáty a dále ODS s 9,68 procenta hlasů a sedmi mandáty a hnutí PRO! kraj s 8,15 % hlasů a ziskem šesti mandátů. 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 9.11.2012 / 9.11.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém