Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelstvo kraje podporuje záměr vytvořit jedno z nejvýznamnějších sportovních center v ČR

 
Labe arena
Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo na svém prosincovém zasedání podpis Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře Labe arény Ústeckého kraje mezi čtyřmi partnery: Ústeckým krajem, Českým olympijským výborem a zapsanými spolky Národním olympijským centrem vodních sportů a Labe arénou.
Tisková zpráva ze dne 12. prosince 2019
 

 
 

Hlavní cíle Memoranda jsou mimo jiné vytvoření podmínek pro vrcholné mezinárodní veslařské a kanoistické akce, včetně připravovaného Mistrovství světa ve veslování v roce 2022, vytvoření podmínek pro trénink české reprezentace nebo podpora talentované mládeže a sportovních aktivit žáků a studentů.

 

„Veslařský kanál v Račicích a celé výjimečné sportovní zázemí, které zde a na řece Labi postupně vzniká, patří k našemu krajskému rodinnému stříbru, které je potřeba podporovat a dále rozvíjet. Prostřednictvím těch nejprestižnějších sportovních akcí, jako je například mistrovství světa, ale i vybudováním moderních sportovišť a zázemí, a v neposlední řadě motivováním dětí ke sportovním aktivitám v rámci projektu Česko vesluje, posilujeme image Ústeckého regionu nejen v České republice, ale i ve světě,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

 

„Bez podpory Ústeckého kraje bychom naše plány realizovali výrazně pomaleji a některé aktivity bychom sami jen obtížně zvládali. Proto si velmi vážíme spolupráce s Ústeckým krajem, ostatními partnery, a věřím, že se nám společnými silami podaří vybudovat jedno z nejvýznamnějších sportovních center v České republice, které bude propagovat kraj, vyhledávat a vychovávat budoucí medailisty, ale rovněž podporovat sportovní činnost dětí a mládeže,“ doplnil ředitel Labe arény Michal Kurfirst.

 

Za účelem přípravy Mistrovství světa ve veslování v roce 2022 se strany Memoranda dohodly, že budou společně usilovat o zdárný průběh a organizaci celé akce. V rámci své působnosti budou signatáři Memoranda spolupracovat na rozvoji Národního olympijského centra vodních sportů, respektive na dobudování Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí i Račicích, jako strategického sportovního zařízení na území Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.12.2019 / 12.12.2019 | Zveřejnit od: 12.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém