Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelstvo rozdělilo 12,7 milionů korun z Fondu Ústeckého kraje na 41 projektů

 
logo ÚK
Pro 41 projektů byly na posledním zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje před krajskými volbami schváleny dotace v celkové výši 12,7 milionu korun. Mimo jiné byla zastupiteli navýšena dotace Hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích ze 100 000 Kč na půl milionu korun. Zastupitelé se ještě rozhodli podpořit dotaci pro obec Lovečkovice na opravu střechy a příspěvek Mateřské škole v Litvínově ve výši 900 tisíc korun.
 

 
 

„Musím ocenit zejména spontánní rozhodnutí krajských zastupitelů navýšit dotaci pro hospic v Litoměřicích, který v letošním roce nedostal zcela nepochopitelně ani korunu od ministerstva práce a sociálních věcí. Ústav, kterým za téměř dvanáct let prošlo více než 2600 nevyléčitelně nemocných klientů je jasným důkazem toho, jak potřebné a nenahraditelné sociální služby decimují vládní škrty,“ uvedla Jana Vaňhová.

Z Fondu Ústeckého kraje jsou poskytovány dotace širokému spektru žadatelů, a to jak obcím a městům, tak i občanským sdružením, obecně prospěšným společnostem, apod. na různé aktivity v rámci celého kraje, které lze považovat za významné a přínosné pro Ústecký kraj. Žádosti o příspěvek z Fondu Ústeckého kraje přijímá a administrativně zpracovává odbor strategie, přípravy a realizace projektů, který je také správcem fondu. Projekty po doporučení pracovní skupiny následně projednává a o poskytnutí či neposkytnutí příspěvku rozhoduje Rada Ústeckého kraje a následně Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

 

Připravil: OTI
 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 5.9.2012 / 5.9.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém