Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo poskytnutí dotace živnostníkům ve výši 25 tisíc korun

 
20 let
Ústecký kraj rozdělí mezi drobné podnikatele celkem 70 miliónů korun. Podporu dostane 2800 prvních žadatelů, tedy 400 z každého okresu. Na každý ze sedmi okresů tak vyjde částka deset miliónů korun. Dotační program, který se spustí v průběhu května, schválilo Zastupitelstvo Ústeckého kraje dne 20. dubna.
Tisková zpráva ze dne 22. dubna 2020
 

 
 

Podmínkou pro získání krajské dotace je, že živnostník obdrží také státní dotaci. Tím se podle vedení kraje zjednoduší ověřování oprávněnosti žadatele. Pomoc v hodnotě 25 tisíc korun je určena malým podnikatelům, kteří mají do pěti zaměstnanců. Žádosti začne kraj přijímat od 11. května prostřednictvím elektronického systému.

"Pořadí bude určeno časem, kdy se člověk přihlásí. Bude to rozdělené po okresech kvůli různé rychlosti připojení, aby se nestalo, že bude většina žadatelů třeba z Ústí," uvedl náměstek hejtmana Martin Klika. "Chceme pomoci drobným živnostníkům, nejsme schopni pomoci středně velkým firmám," doplnil.

„Dotace je určena drobným podnikatelům, kteří jsou současnou krizí zasaženi nejvíce. Chceme je podpořit částkou, která by v návaznosti na státní podporu měla zamezit krachu jejich podnikání a případnému propouštění jejich zaměstnanců,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Bližší informace k dotačnímu programu naleznete na webovém odkazu: https://www.kr-ustecky.cz/dotacni-program-quot-podpora-na-zmirneni-dopadu-koronaviru-pro-osvc-quot/d-1743792/p1=204744

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.4.2020 / 21.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém