Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje se sešlo na svém 18. zasedání

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
 

 
 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje se sešlo na svém 18. zasedání

Tisková zpráva ze dne 4.6.2003

Zastupitelstvo Ústeckého kraje se dnes (4. 6. 2003) sešlo na svém 18. zasedání. Zastupitelé na něm mimo jiné schválili například závěrečný účet kraje za rok 2002. Hospodaření Ústeckého kraje za rok 2002, schválené bez výhrad auditorem, vykázalo přebytek, z kterého bude letošní rozpočet posílen o 175, 4 miliony korun. Nejvíce peněz, téměř 125 milionů bude rozhodnutím Zastupitelstva Ústeckého kraje převedeno do rezerv pro havárie, mimořádné události a nepředvídatelné výdaje. Zároveň dalších 15 milionů směřuje do havarijního fondu sekretariátu hejtmana. Přebytek z loňského hospodaření Ústeckého kraje dále posílí například financování projektových dokumentací silnic II. a III. třídy a přípravu rekonstrukce dětského Domova  Tuchlov na teplicku, který čeká přestavba na domov rodinného typu.

            Na základě schválení zastupitelů vystřídá ve funkci uvolněného člena rady Ústeckého kraje PhDr. Vlastimila Doležala radní Hana Lukáčová. Do její kompetence bude spadat oblast správy majetku a hospodářské správy.

            Zastupitelé dále schválili uzavření Smlouvy o spolupráci mezi Ústeckým a Karlovarským krajem. Důvodem k uzavření smlouvy je nutnost vzájemné kooperace směřující k ustavení Sekretariátu Regionální rady regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad. Ten bude mít na starost zabezpečení využívání strukturálních fondů a Fondu soudržnosti EU. Hejtman Ústeckého kraje ing.Jiří Šulc připomněl, že samostatně by oba kraje peníze nabízené Evropskou unií čerpat nemohly, mimo jiné proto že nevyhovují bruselským kritériím na rozlohu a počet obyvatel. Smlouvu o spolupráci mezi Ústeckým a Karlovarským krajem by měli hejtmani Jiří Šulc a Josef Pavel podepsat do konce tohoto roku.

Zastupiteli bylo dále projednáno rozdělení peněz z Fondu obnovy Ústeckého kraje. Pro 2. kolo Fondu obnovy bylo doručeno celkem 329 žádostí o poskytnutí dotace z Fondu obnovy Ústeckého kraje. Požadavky byly předloženy v úhrnné výši 497 079 931 korun. Komise Rady Ústeckého kraje pro Fond obnovy Ústeckého kraje se sešla na dvou zasedáních a to ve dnech 5. května 2003 a 12. května 2003.

Zastupitelé na základě návrhu komise a doporučení Rady Ústeckého kraje rozdělili z fondu dotace ve výši 91 200 204 korun. Celkem bylo ve Fondu obnovy Ústeckého kraje 159 966 000 korun, přičemž 68 683 406 korun bylo rozděleno v prvním kole.

V rámci schvalování rozpočtových změn Zastupitelstvo Ústeckého kraje jednalo také, o rozdělení části z 5,6 milionů korun pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů. Tyto peníze jsou součástí letošního rozpočtu Ústeckého kraje. Výši příspěvků pro jednotlivé sbory může v rámci jednání o změně rozpočtu určit pouze zastupitelstvo. Příspěvek na udržení akceschopnosti jednotek požární ochrany II.kategorie byl přidělen 13 městům a obcím, nejvíce z částky 2,1 milionů korun získaly Krupka na Teplicku, Kadaň na Chomutovsku a Rumburk.

            Dále Zastupitelstvo Ústeckého kraje po projednání rozhodlo o dotaci z „Programu podpory místní kulturní a divadelní činnosti pro rok 2003“ městu Jirkov (25.000,- Kč) a  obcím Boleboř (30.000,- Kč) Libočany (20.000,- Kč), Nové Sedlo (25.000,- Kč), Hora Sv. Kateřiny (30.000,- Kč), Vlastislav (30.000,- Kč), Libouchec (25.000,- Kč), Dolní Poustevna (30.000,- Kč). Dále zastupitele schválili spolupořadatelství Ústeckého kraje na kulturní akci Pocta Klášterským Brokoffům a rozhodlo o tom, že kraj přispěje na tuto akci částkou 50.000,-Kč.

Vydal: Vojtěch Krump, odd. informací a styku s veřejností

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 6.6.2003 / 6.6.2003 | Zveřejnit od-do: 6.6.2003-6.7.2003

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém