Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zástupkyně Ústeckého kraje budou oceněné na ministerstvu

 
Evropská rada pro osoby s mozkovými a cévními příhodami, která sídlí v Bruselu, bude v pátek na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR udělovat medaile za dobrovolnickou činnost. Vyznamenání se dočkají i zástupci Ústeckého kraje, které navrhl Alois Malý, místopředseda Rady seniorů ČR a předseda Rady seniorů Ústeckého kraje.
Tisková zpráva z 25. ledna 2012
 

 
 

Medaile se udělují ve všech státech Evropské unie. Jejich hlavním cílem je ocenit osoby, které dlouhodobě poskytují pomoc i radost postiženým, nemohoucím a starším osobám.  „Jako člen předsednictva Rady seniorů ČR jsem navrhl Vilmu Svobodovou z Loun a pěvecký soubor Jirkovské seniorky. Oba mé návrhy byly komisí schváleny,“ vysvětlil Alois Malý. V rámci České republiky bude za dobrovolnickou činnost oceněno celkem 18 lidí. Vilma Svobodová je velmi aktivní důchodkyní, která má na starosti pravidelné setkávání klubů seniorů na Lounsku, v rámci kterých pořádá různé akce a zájezdy. Pěvecký soubor Jirkovské seniorky je uskupení 25 důchodkyň, které vystupují na akcích v celém Ústeckém kraji a zpestřují tak zdarma programy pro starší občany. „Jsem přesvědčený o tom, že se jedná o významnou prezentaci Ústeckého kraje v oblasti dobrovolnictví,“ dodal Malý.

 

Slavnostní předání ocenění se odehraje tento pátek 27. ledna od 12 hodin na ministerstvu práce a sociálních věcí. Záštitu nad akcí převzal náměstek ministra David Kavka, slavnostního předávání se rovněž zúčastní senátor Tomáš Töpfer, Marie Retková a další významní hosté.

 

Evropská Unie vyhlásila rok 2011 Rokem dobrovolníků. Stalo se tak z úcty k obětavé práci lidí, kteří dokáží nasadit svou energii a čas pro pomoc handicapovaným, nemocným a jinak potřebným.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 25.1.2012 / 25.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém