Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zástupkyně Ústeckého kraje převzaly ocenění na ministerstvu

 
001
V prostorách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR se v pátek odehrálo slavnostní předávání medailí lidem, kteří se dlouhodobě starají o nemocné, postižené a starší občany. Své reprezentanty zde měl i Ústecký kraj. Z celkového počtu 18 medailí mířily do našeho regionu dvě – Vilmě Svobodové a pěveckému sdružení Jirkovské seniorky.
Tisková zpráva z 30. ledna 2012
 

 
 

Medaile vydala Evropská instituce - S.A.F.E. - u příležitosti ukončení Evropského roku dobrovolníků.

Většině oceňovaných osob je přes 65 let. Dobrovolnictví je navíc o tom, že veškeré aktivity provádějí ve svém volném čase bez nároku na odměnu.

 

Ocenění předávali za organizátora Pavel Kalvach, náměstek ministra práce a sociálních věcí David Kavka, předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes, moderátorka Marie Retková, senátor Tomáš Töpfer a další. Akce se rovněž zúčastnili zástupci radnice z Loun a Jirkova, odkud oceněné pocházejí. Na závěr ceremoniálu zazpívaly vyznamenané Jirkovské seniorky. Průměrný věk této skupiny je 70 let. „Je neuvěřitelné, jak jsou tyto ženy vitální a hlavně jak krásně zpívají. I senátor Töpfer uznale pokyvoval hlavou a vyslovil obdiv,“ dodal Alois Malý, místopředseda Rady seniorů ČR a předseda Rady seniorů Ústeckého kraje.

 

„Velmi si vážím lidí, kteří rozdávají radost. Oceněným seniorkám přeji ještě hodně let do života a pevné zdraví. Děkuji za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová, která oceněným ženám poslala do Prahy drobné dárky jako poděkování.

 

Vilma Svobodová je velmi aktivní důchodkyní, která má na starosti pravidelné setkávání klubů seniorů na Lounsku, v rámci kterých pořádá různé akce a zájezdy. Pěvecký soubor Jirkovské seniorky je uskupení 25 důchodkyň, které vystupují na akcích v celém Ústeckém kraji a zpestřují tak zdarma programy pro starší občany.

 

Záštitu nad akcí převzaly Rada seniorů ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a CMP (sdružení osob po cévní příhodě mozkové).

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

01
Jirkovské seniorky

02
Vilma Svobodová přebírá medaili.

03

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém