Opatření pro zlepšení kvality ovzduší mohou být odvozena na základě jednoznačných vědeckých poznatků. Dodat vědecky fundované podklady bylo právě cílem projektu. Na základě získaných výsledků bude zpracován katalog opatření pro omezení škodlivin v ovzduší.
„Děkuji všem partnerům projektu za jejich práci. Chceme-li zlepšovat ovzduší v našem regionu, musíme mít dostatečné znalosti o současném stavu. Proto patří poděkování všem, kteří se chtějí na dnešní konferenci o své získané poznatky podělit,“ řekl při zahájení konference ředitel krajského úřadu Milan Zemaník.
Příspěvky na konferenci se věnovaly metodice a výsledkům měření ultrajemných částic a ostatních škodlivin v ovzduší, vlivu ultrajemných částic na zdraví obyvatelstva a opatřením pro zlepšení kvality ovzduší.
Partnery projektu byla například Technická univerzita v Drážďanech, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) – pobočka Ústí nad Labem a Zdravotní ústav Ústí nad Labem. Přístroje na měření ultrajemných částic pořídil v rámci projektu Ústecký kraj pro ČHMÚ.
Projekt je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj (EFRE) v rámci programu Ziel 3/Cíl 3.
Připravil: OMK
Ředitel krajského úřadu Milan Zemaník při zahájení konference