Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Závěrečná konference k projektu RENREN

 
001
Delegace Krajského úřadu Ústeckého kraje se tento týden zúčastnila závěrečné konference k projektu RENREN (Renewable Energy Regions Network), která se odehrála v Bruselu. Projekt se zaměřoval na využití obnovitelných energetických zdrojů. Ústecký kraj byl jedním z partnerů.
Tisková zpráva z 19. října 2012
 

 
 

V čele delegace Ústeckého kraje byl zástupce ředitele krajského úřadu Ing. Jaroslav Pikal. Doprovázely ho pracovnice Odboru strategie, přípravy a realizace projektů KÚÚK: vedoucí odboru Ing. Jaroslava Kuszniruková, vedoucí oddělení projektů Ing. Iva Šašková a vedoucí oddělení strategie Ing. Jana Nedrdová.

 

Závěrečná konference projektu RENREN, který odstartoval před třemi lety, se zabýval dosaženými výsledky a zároveň následnými kroky do budoucna. Svůj příspěvek měl i Jaroslav Pikal, který představil dosavadní aktivitu Ústeckého kraje v této oblasti.

 

Projekt RENREN - „Renewable Energy Regions Network“ (Síť regionů využívajících obnovitelné zdroje energie) - tvoří partnerství ze 14 evropských zemí a Islandu. Projekt sám je zaměřen na výměnu zkušeností – zkušené regiony předávají své know-how a zkušenosti s výrobou a využíváním obnovitelných zdrojů energie regionům, které se “učí”, s cílem podpořit touto cestou využívání obnovitelných zdrojů, společně s předáváním takzvaných “best practices” - v praxi vyzkoušených a osvědčených metod.

 

Ústecký kraj se účastí v projektu zapojil do již existující evropské sítě regionů, která se zabývá možnostmi a efektivním využíváním obnovitelných zdrojů energie a navázal tak spolupráci v oblasti nakládání s těmito zdroji. Partnerství 15 evropských institucí umožňuje předávání a využití zkušeností mezi jednotlivými partnery projektu.

01
Delegace Krajského úřadu Ústeckého kraje (zleva): Jaroslav Pikal, Jaroslava Kuszniruková,

Iva Šašková a Jana Nedrdová

01
Závěrečná konference projektu RENREN

01
Slova se ujal také Jaroslav Pikal.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 19.10.2012 / 19.10.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém