Orientační nabídka


 

Závěrečná konference projektu ADAPT2DC proběhla v Bruselu

1
Projekt ADAPT2DC „Inovativní řešení pro řízení veřejných služeb a infrastruktury v návaznosti na demografické změny v regionech a sídlech střední Evropy s ubývající populací“ byl oficiálně ukončen závěrečnou konferencí v rámci „Otevřených dní“ v Bruselu, které se uskutečnily 6.-9. října 2014.
 

 
 

Ukončení projektu ADAPT2DC proběhlo formou veřejné akce v souladu s projektovou žádosti. Význam celé události byl podtržen i zvoleným místem a termínem, odehrála se totiž v rámci tradičních tzv. „OPEN DAYS“, a to přímo v „hlavním městě“ Evropské Unie v Bruselu.

Dlouho a důkladně připravovaná akce posloužila především k prezentaci výsledků projektu na mezinárodní úrovni a ke zhodnocení odbornou veřejnosti. Právě proto se konference uskutečnila formou workshopu, aby mohli účastníci ze všech koutů Evropy pokládat projektovým partnerům dotazy. Zároveň bylo možné navázat na projektová témata debatou, která proběhla ve foyer budovy Výboru evropských regionů, kde se celá akce konala.

Za Ústecký kraj se Závěrečné konference zúčastnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje pan Stanislav Rybák společně s vedením Odboru Strategie přípravy a realizace projektů Ústeckého kraje a členy projektového týmu. Přítomni byli i externí experti, dodavatel výstupů v rámci pilotních akcí a veřejní zástupci dotčeného území Vejprtska.

Samotná Závěrečná konference splnila svůj účel, kterým bylo především rozšířit povědomí o dopadech neodvratných demografických změn a iniciovat adaptaci správních jednotek na všech úrovních napříč regiony Střední Evropy na tyto trendy. Tím však projekt zdaleka nekončí, neboť administrativní kroky, jako je například vypracování zpráv za poslední období projektu či Závěreční zpráva, budou probíhat do konce roku 2014.

Výsledky projektu budou k dispozici pro praktické využití lokální i regionální samosprávou i poskytovateli veřejných služeb.

Informace o projektu, včetně hlavních výstupů a výsledků, najdete na  http://www.kr-ustecky.cz/o-projektu/d-1664166/p1=204557

Zdroj: SPRP

1


  


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 17.10.2014 / 17.10.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém