Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Závěrečná konference projektu Kompetence učitelů

 
001
Minulý týden se v Děčíně konala závěrečná konference projektu „Rozšíření kompetencí učitelů v technických oborech“ realizovaného v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Již druhá konference uvedeného projektu byla zaměřena na zástupce cílové skupiny – učitele odborných předmětů a odborného výcviku, vedoucí pracovníky středních odborných škol a zástupců firem a společností v Ústeckém kraji, kteří se na realizaci projektu podíleli.
Tisková zpráva ze 6. února 2012
 

 
 

Realizátorem projektu je Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, příspěvková organizace Ústeckého kraje, která spolupracuje s partnerem projektu, mosteckou vzdělávací společností Seductus, s.r.o. Cílem projektu bylo vytvoření uceleného akreditovaného vzdělávacího programu, proškolení učitelů odborných předmětů a odborného výcviku a umožnit jim návštěvu externích pracovišť a firem, kde budou seznámeni s novinkami v praxi. Vzdělávání účastníků bylo rozděleno na šest vzdělávacích modulů: Efektivní výuka žáků s problémovým chováním, Automechanika, Elektrotechnika, Dřevozpracování, CAD/CAM systémy a Mechatronika.

 

V úvodu konference se slova ujal Petr Jakubec, krajský radní pro oblast školství, mládež a sport, který zhodnotil realizaci projektu, inovaci a výbornou implementaci výsledků do vzdělávání žáků na středních školách vyučujících technické obory. Poděkoval za kladnou spolupráci a práci na realizaci projektu a naději na další naplnění nových, zajímavých projektů. 

 

Následně vystoupil František Hricz, ředitel školy VOŠ a SŠ Varnsdorf, který vyjádřil přesvědčení o potřebnosti realizace podobných projektů, poděkoval za spolupráci s partnerem projektu, firmou Seductus, s .r.o. a všem zúčastněním.

 

Po úvodních slovech proběhlo celkové zhodnocení projektu, jednotlivých modulů a evaluačního dotazníku členy realizačního týmu. Poté se do diskuse přidal Jan Kučera, ředitel firmy Plaston CR, s.r.o., Šluknov, který zhodnotil exkurze realizované ve firmě v rámci projektu, ale také samotné vzdělávání žáků a pohled na tuto problematiku ze strany zaměstnavatelů.  Na závěr se o slovo přihlásili dva z účastníků vzdělávacích kurzů s pozitivním hodnocením celého projektu, vzdělávání, exkurzí a organizace projektu.

 

Konference byla zakončena věcnou diskuzí zajímavých podnětů a nápadů ze strany účastníků závěrečné konference a příslibem spolupráce do budoucna.

 

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 6.2.2012 / 6.2.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém