Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Závod míru juniorů přinese napínavou podívanou a pro veřejnost se otevře Muzeum cyklistiky

 
Závod míru juniorů 2018
Absolutní světová špička mladých závodníků se představí na 47. ročníku cyklistického Závodu míru juniorů, který se uskuteční od 3. do 6. května na území Ústeckého kraje. Jedinou novinkou letošního ročníku, kdy mladí sportovci musí ujet za čtyři dny 370 kilometrů, bude začátek poslední etapy. Ten má start v Benešově nad Ploučnicí, finiš v Terezíně zůstává.
Tisková zpráva ze dne 30. 4. 2018
 

 
 

Novinkou silničního závodu, jenž je zapsán do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje, bude také slavnostní otevření muzea cyklistiky přímo v Terezíně, kde budou vystavena kola či dresy známých českých závodníků. Slavnostně bude muzeum otevřeno v pátek 4. května od 19 hodin. Pro veřejnost se muzeum otevře od června o víkendech, vstupné bude dobrovolné.

 

V muzeu budou vystavena kola bývalých úspěšných jezdců. Návštěvníci se mohou těšit na průřez kol od nejstarších odrážedel až po moderní kola. Nebudou chybět ani dresy či poháry. Máme tam například podepsaný dres od Petera Sagana z dob, kdy se stal mistrem světa nebo pohár za vítězství Jana Smolíka v Závodě míru z roku 1964,“ prozradil o novinkách ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke s tím, že muzeum návštěvníci najdou ve stejné budově, kde sídlí i Vysoká škola aplikované psychologie kousek od Parkhotelu Terezín.

01
Na jezdce budou kromě pohodových rovinek čekat také těžká stoupání. Foto: Patrik Pátek

ZMJ plakát

  
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 30.4.2018 / 30.4.2018 | Zveřejnit od: 30.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém