Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

ZAŽIJ ZMĚNU! (aneb Ústecký kraj jinak)

 
a
Partneři projektu „Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji“ se v úterý 5. června sešli za účasti zástupce hejtmanky Pavla Koudy na již osmém zasedání. Přítomna byla také Jaroslava Kuszniruková, vedoucí Odboru strategie přípravy a řízení projektů krajského úřadu.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 6. června 2012

Projekt Zažij změnu, aneb Ústecký kraj jinak, osloví českou i zahraniční veřejnost a milovníky turistiky a cestování převážně ve druhém pololetí letošního roku a pak i v roce 2013. Masová propagační kampaň s informačními tabulemi a filmy promítanými na velkoplošných obrazovkách po celé zemi  a mediální kampaní s outdoorovou, internetovou a tištěnou formou, bude pokračovat v plánovaném rozsahu. „Veškeré kritiky nebo připomínky jsme vysvětlili a obhájili na příslušných ministerstvech, úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad i při hodnocení veřejné zakázky pražskou firmou A. I. Consulting s. r. o. nebo na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ řekl členům pracovního týmu i přizvaným novinářům vicehejtman Pavel Klouda. „Nebudeme nic zastavovat, naopak –Ústecký kraj podobnou propagaci potřebuje. Samozřejmě musím přiznat, že současné pozastavení finančních toků ze Severozápadu na pokyn ministerstev MR a financí může naši práci a rozpracované dílčí úkoly pozdržet. 

  Partneři projektu za třiačtyřicet milionů korun, z nichž 85 % má hradit EU prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad, a zástupci všech zapojených subjektů (agentury, města a obce, neziskové organizace...), se obšírně zabývali rozpracovanými návrhy na propagační film s pozváním na místa navrácená lidem. Hlavní roli v něm bude mít zelený drak, který bude létat nad rekultivovanými územími. Hlavně těmi, která prošla resocializací, tedy znovuoživením a navrácením člověku pro sport, zábavu i k oddechu. Probíhající práce a ukázky z chystaného filmu o krásách a nabídkách míst kolem těžby uhlí představil Miroslav Kuželka z firmy Ponte Records. Tvůrci při natáčení ve čtyřech okresech s rekultivacemi (Most, Chomutov, Teplice a Ústí n. L.)  využívají tzv. trikoptéru, která vynáší kameru vysoko nad rekultivované plochy a  místa pro sport a zábavu. Dodejme, že památky a další objekty jsou jen doplňkem kampaně, doprovodnými nabídkami, důraz je opravdu kladen na využívání resocializovaných ploch pěšími turisty, rodinami na kolech, in line bruslích, film bude zvát na koupaliště po bývalých dolech, do parků na rekultivovaných výsypkách a podobně. Musíme ovšem dodat, že lákat do kraje budeme i na stále oblíbenější Uhelné safari nebo do Hornického muzea v Mostě. Petr Fencl ze společnosti REMA Média s. r. o. prezentoval  rozpracované webové stránky projektu Zažij změnu, aneb Ústecký kraj jinak. Bude mít čtyři varianty - jako má rok čtyři období, bude pracovat s 3D modely a měl by být, jak se už nyní jeví, velmi přívětivý, nápaditý a právě u 3D modelů zapojí i fantazii uživatele. Samozřejmostí budou i nabídky nejrůznějších poskytovatelů služeb kolem propagovaných tras (ubytování, strava, muzea, opravy kol a sportovního náčiní apod., a to zásadně pro inzerenta zdarma!).

  Členové pracovního týmu také jednali o pasportizaci dat z jednotlivých přihlášených měst a obcí už zmíněných okresů kraje. Upřesňují se konkrétní místa a cíle, vybírají tzv. top cíle, na nichž bude postaven příslušný film a prezentace na webových stránkách. V této souvislosti byla projednána také přibližná podoba první trasy. Povede kolem Mostu a film i web pozvou návštěvníky z ČR i ze zahraničí například na vyhlídku u dolu ČSA, uhelné safari, na rekultivované plochy mezi Chomutovem a Mostem, na mostecký autodrom a hipodrom, napouštěné jezero, k přesunutému gotickému chrámu a podobně.  Druhý okruh má být kolem dolů Nástup Tušimice, třetí pak zavede turisty na území od Bíliny přes Teplice až do krajského města.  

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem,

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

1

2
Pavel Kouda a Jaroslava Kuszniruková při zahájení zasedání pracovní týmu projektu

2


5
Postup prací na internetovém ztvárnění kampaně přiblížil Petr Fencl...

6
Novináři vydrželi na jednání téměř dvě hodiny a ještě se zajímali o detaily od P. Koudy...

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012 | Schváleno / Zrušeno: 6.6.2012 / 5.7.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém