Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zdravotníci naočkovali v Ústeckém kraji už více než 500 tisíc dávek vakcíny proti COVID-19

 
očkování
Očkování proti onemocnění COVID-19 podstoupilo už více než 337 tisíc obyvatel Ústeckého kraje. Přes 170 tisíc lidí dostalo dvě dávky vakcíny. Celkový počet vyočkovaných dávek se v Ústeckém kraji přehoupl přes 510 560.
Tisková zpráva ze dne 18. června 2021
 

 
 

Očkování proti nemoci COVID-19 obyvatelé Ústeckého kraje nejčastěji podstupují ve velkokapacitním centru v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kam denně přijde až jeden tisíc registrovaných zájemců. Množství očkovaných, u nichž vakcinace vyvolala nežádoucí reakci, je nepatrné, v řádu promile, což představuje asi jednoho až dva lidi denně.

Aktuálně dostalo první dávku očkování proti COVID-19 už více než 42 % obyvatel Ústeckého kraje, více než 21 % lidí už má očkování ukončené. „Za poslední týden jsme naočkovali přibližně 50 tisíc lidí. Denní přírůstky očkovacích dávek stále rostou. Nejčastěji teď vakcínu dostávali lidé mezi 55 a 69 lety věku,“ uvádí vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje a krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19 Petr Severa.

„Překonání hranice půl milionu dávek nás velmi těší, je za tím ohromný kus práce všech lidí, kteří se na očkování podílejí. Nejvíc nás ale těší zájem lidí o očkování,“ říká hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s., Dana Vaculíková. Největší zájem o očkování byl podle ní v kategorii lidí starších osmdesáti let.

„Už v průběhu února jsme se nesetkali s pozitivními pacienty z pobytových služeb. Díky tomu jsme viděli, že očkování funguje. Teď je potřeba proočkovanost dotáhnout k šedesáti procentům,“ pokračuje Dana Vaculíková, která je nyní trochu zklamaná z nezájmu o očkování u lidí starších třiceti let. „S touto skupinou je teď potřeba pracovat dál, k očkování ji motivovat. Vakcinace je totiž jediný způsob, jak pandemii ukončit a pomoci vyčerpaným zdravotníkům,“ dodává hlavní hygienička Vaculíková.

„Očkování je jedinou cestou, jak se dostat z aktuální situace, jak omezit množství viru v populaci. A je to jediné řešení, jak se vyhnout těžkému průběhu onemocnění COVID-19. Podstatou je, že nebudeme tolik zatěžovat nemocnice a jednotky intenzivní péče, i když vir sám nezmizí. Čím více lidí bude očkovaných, tím vyšší bude šance, že nebudeme muset realizovat jakákoliv omezení,“ souhlasí Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

Zdroj: info@kzcr.eu

očkování
Ústecký kraj apeluje na všechny věkové skupiny obyvatel, aby se nechaly očkovat proti COVID-19 (foto: KZ, a. s.)


 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 18.6.2021 / 18.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém