Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zdravotnická škola z Ústí n. L. sklízí úspěchy i na mezinárodním poli

 
a
Je to až k nevíře, ale v posledních týdnech jsme díky žákům a studentům oboru zubní technik získali velmi významná ocenění v několika soutěžích, kde se prokázala výborná připravenost pro jejich budoucí profesi.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 23. listopadu 2012

Úspěch nás těší o to víc, neboť se potvrdilo, že vzdělání, které poskytuje žákům a studentům Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická, Ústí nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje,  je na vysoké úrovni a plně srovnatelné s evropským standardem.

První úspěch jsme sklidili na mezinárodní soutěži zubních techniků – studentů pod názvem DENT CUP 2012, která se již devátým rokem konala v rámci  stomatologické výstavy Pragodent v Praze ve dnech 11. 10. – 13. 10. 2012. Vstupní kritéria pro účast v soutěži splnilo celkem 16 soutěžících, a to z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska. Rakouští a němečtí adepti, kteří se pravidelně také účastní, se bohužel letos do soutěže neprobojovali. Vyšší odbornou školu zdravotnickou a Střední školu zdravotnickou v Ústí nad Labem reprezentovala studentka 3. ročníku vyšší školy Nela Kupkovská, která pokořila všechny soutěžící, včetně každoročních favoritů z Maďarska, jejichž síla spočívá v praktické přípravě, převážně realizované přímo v zubních laboratořích. Nela zvítězila s naprostým přehledem a vysokým bodovým náskokem. Jsme tedy vůbec první školou v ČR, která prorazila bariéru maďarských úspěchů v rámci Evropy. Úspěch je o to cennější, že jsme se v uplynulých pěti letech vždy umisťovali na předních pozicích, ale zvítězit se nám nikdy nepodařilo.

Ani ve druhé, neméně významné akci s názvem „Škola roku 2012“, určené pouze pro žáky středních zdravotnických škol, jsme nezůstali pozadu. Celorepublikové soutěže na téma „Precizní pracovní postupy při zhotovení částečných a fixních náhrad“ se zúčastnilo celkem sedm zdravotnických škol. Z Ústí nad Labem, Brna, Olomouce, Hradce Králové, Nymburka, Prahy a Karlových Varů. Během školního roku 2011– 2012 vybraní žáci 3. a 4. ročníku oboru Asistent zubního technika zhotovovali stomatologicko-protetické práce na daná témata. Úspěšní řešitelé školního kola postoupili do celostátního kola. Naši školu reprezentovaly žákyně Pavlína Němcová z 2. ročníku s tématem práce fixní můstek a Kateřina Englová ze 4. ročníku s tématem práce částečná snímatelná náhrada. Dne 12. 10. 2012 proběhlo rámci stomatologické výstavy Pragodent slavnostní vyhodnocení. Soutěžní práce posuzovala komise složená ze zástupců Komory zubních techniků. Cenu „Škola roku 2012“ předával francouzský zubní technik Bertrand  Busson, který předtím prezentoval ukázky svého umění. První místo obsadili žáci z Hradce Králové, druhou pozici získala naše škola, třetí pak skončili pražští žáci. Soutěž byla hodnocena jako velmi vyrovnaná. Celá akce je přínosná především v tom, že máme možnost vzájemně porovnat úroveň vzdělávání budoucích zubních techniků na všech školách v ČR. Za vítězné práce by se nemusel stydět žádný zkušený zubní technik a mohly by být i chloubou v ústech pacientů. 

Poslední akcí, které se zúčastnili naši studenti vyšší školy oboru Diplomovaný zubní technik, je mezinárodní soutěž v Maďarsku, která se konala na výstavišti SYMA Sport v Budapešti při výstavě DENTAL WORLD. Ačkoli se jednalo o celoevropské setkání, pozvání využili především domácí reprezentanti. Jediní dva zástupci z České republiky byli právě naši studenti Jaroslava Hamplová a Jan Plachký. Předvedli veškerý svůj um, a i když nedosáhli na stupně vítězů, čtvrtá pozice mezi osmnácti účastníky, a v takové konkurenci, je velmi pěkná. 

V závěru bychom  chtěli poděkovat nejen našim soutěžícím za vzornou reprezentaci školy, ale i všem vyučujícím, kteří se podílejí na jejich výuce a předávají jim své praktické dovednosti.

 

PhDr. Miroslava Zoubková, ředitelka školy                                                                

Mgr. Břetislav Matyáš, vedoucí oboru zubní technik

1
Vítězka soutěže DENT CUP 2012 Nela Kupcovská

2
„Škola roku 2012“ Pavlína Němcová z 2. ročníku soutěžila s fixním můstkem

a Kateřina Englová ze 4. ročníku s tématem částečná snímatelná náhrada

3

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.11.2012 / 23.11.2012 | Schváleno / Zrušeno: 23.11.2012 / 22.12.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém