Orientační nabídka


 

Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje uvedla do provozu 24 nových sanitních vozidel

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
foto
Sanitní vozidla hrazená z prostředků kraje a Evropské unie budou postupně do konce roku 2015 přidělena na výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK) Velký Šenov/Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Teplice, Most, Litvínov, Louny, Žatec, Podbořany, Chomutov, Jirkov, Kadaň a Vejprty. Po konečném zařazení bude ZZS ÚK disponovat celkově 105 sanitními vozidly, z toho bude deset záložních pro mimořádné situace a pět speciálních pro infekční či krizové případy.
 

 
 

Čtyřiadvacet nových sanitních vozů uvedla do provozu za přítomnosti 1. náměstka hejtmana Stanislava Rybáka Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, p.o. v areálu svého sídla v Ústí nad Labem. Vedle zástupců kraje nemohl na slavnostním aktu chybět ani ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl. Jak řekl, objemově se jedná o největší jednorázový nákup od roku 2004, kdy došlo ke vzniku příspěvkové organizace zřízené Ústeckým krajem jako součást systému ochrany zdraví obyvatelstva. „A právě ke zkvalitnění péče zdravotnických služeb budou sloužit tato nová sanitní vozidla,“ dodal ředitel Deyl s přáním, aby se nejen těmto novým vozům vyhýbaly dopravní nehody. 


„Poděkování patří především všem, kteří se na získání nových sanitek podíleli,“ uvedl svá slova náměstek Stanislav Rybák a popřál zaměstnancům ZZS ÚK hodně štěstí v jejich práci i krásné nadcházející vánoční svátky.


Sanitní vozidla VW Transporter T5 umožní svým vybavením nejen lepší poskytnutí zdravotnických služeb, ale díky instalované výpočetní technice také zpracování zdravotnické dokumentace mezi ZZS ÚK a zdravotnickými zařízeními. Celkové náklady vozidel představují 49,5 milionu korun, spolu se zdravotnickým vybavením a zmíněnou technikou dosáhly náklady celého projektu výše 84 milionů korun. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu. EU poskytla dotaci ve výši 68 milionů korun, 16 milionů korun hradil Ústecký kraj z vlastních zdrojů.

foto1
Defilé nových sanitních vozů před ředitelem ZZS ÚK Iljou Deylem  

foto2
Zleva vedoucí odboru zdravotnictví KÚ Petr Severa, náměstek Stanislav Rybák a ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl  

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2015 / 10.12.2015 | Zveřejnit od-do: 10.12.2015-10.1.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies