Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Strategie podpory zdraví a rozvoje zdravotních služeb v Ústeckém kraji na období 2015 – 2020

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 144 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.8.2015Vyjádření náměstka hejtmana Stanislava Rybáka k vystoupení ředitele Nemocnice Žatec
Vyjádření náměstka hejtmana se týká vystoupení ředitele Nemocnice Žatec, o.p.s. týkajícího se výjezdové základy Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v Žatci na jednání Zastupitelstva města Žatec dne 19. 8. 2015
Ing. Lucie Dosedělová
16.4.2015Třiačtyřicet defibrilátorů od Ústeckého kraje bude zachraňovat další lidské životy
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty na půdě krajského úřadu. Defibrilátory pak slavnostně předal první náměstek hejtmana Stanislav Rybák spolu s ředitelem ZZS Ústeckého kraje Iljou Deylem do rukou velitelů městských policií, vodních záchranných služeb a ředitelů sociálních služeb Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
9.3.2015Vršanská uhelná pomůže mostecké porodnici
Pověst špičkového pracoviště chce Nemocnici s poliklinikou v Mostě společně s Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní pomoci vrátit těžební společnost Vršanská uhelná, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače. Ten se tak rozhodl přispět ke snaze vylepšit podmínky pro práci tamních lékařů a pro péči o pacienty. Prvním výrazným krokem je podpis darovací smlouvy na 4,250 miliónu korun mezi těžaři a Krajskou zdravotní. Finanční prostředky jsou určeny k podpoře náročné rekonstrukce mostecké porodnice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.2.2015Děčínští záchranáři vyráží k pacientům z nové základny
Zdravotnická záchranná stanice v Děčíně má nové působiště. Před několika týdny začaly sanitky se zdravotníky vyrážet ze základny v Ovocné ulici, tu pro ně vybudoval Ústecký kraj. Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s náměstkem Stanislavem Rybákem a primátorkou města Děčín Marií Blažkovou dnes při slavnostním uvedení do provozu záchranářům popřáli co nejvíce úspěchů v jejich záslužné práci a spokojenost s novým prostředím, kde už je nebude ohrožovat velká voda.
Ing. Lucie Dosedělová
8.1.2015Memorandum o spolupráci uzavřel Ústecký kraj, ústecká univerzita a Krajská zdravotní
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, rektor UJEP prof. RNDr. René Wokoun, CSc. a předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., Ing Jiří Novák spolu s místopředsedou představenstva KZ, Mgr. Radkem Scherferem dnes podepsali MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI ve prospěch obyvatel, potažmo pacientů Ústeckého kraje, a studentů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
Ing. Lucie Dosedělová
20.10.2014Hejtman Bubeníček: dárcovství krve je společensky stále nedoceněný záslužný čin
Na mosteckém Benediktu uděloval Český červený kříž spolu s Ústeckým krajem Zlaté kříže za 120 odběrů krve od dobrovolných dárců. Celkem jich sem přijelo 26. Všichni si kromě ocenění, diplomu a dalších dárků od Českého červeného kříže odnesli i červené víno jako poděkování od Ústeckého kraje. Oceněným poblahopřál i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
29.9.2014Krajští záchranáři dostali nové sanitky, půjdou na sedm základen
Sedm nových sanitek dostali krajští záchranáři od Ústeckého kraje. Dnes ráno vozy od hejtmana Oldřicha Bubeníčka slavnostně převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, příspěvkové organizace Ilja Deyl. Auta vedení záchranky rozdělí v nejbližších dnech na výjezdové základny v Žatci, Ústí nad Labem, Bílině, Mostě, Lounech, České Kamenici a v Rumburku. Za sanitky značky Volkswagen Transporter T5 zaplatil Ústecký kraj jako zřizovatel krajské záchranné služby téměř 14 milionů korun.
Ing. Lucie Dosedělová
25.9.2014Kraj hostil konferenci pro zdravotníky a sociální pracovníky
Krajský úřad již počtvrté hostil Sociálně-zdravotní konferenci Ústeckého kraje, tedy odbornou vzdělávací akci pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. Konferenci na téma Moderní a aktivní systém dlouhodobé integrované sociální a zdravotní péče zaštítil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, hosty vítal radní pro sociální věci Martin Klika.
Mgr. Magdalena Hanáčková
4.9.2014Ústecký kraj ocení s Českým červeným křížem dobrovolné dárce krve
První náměstek hejtmana Stanislav Rybák pozval za účelem přípravy celokrajského slavnostního ocenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem 2. třídy zástupce Českého červeného kříže. Ocenění získávají dobrovolní dárci krve, kteří mají za sebou 120 odběrů v bezpříspěvkových transfuzních stanicích. Předávání by se mělo konat letos v říjnu v Mostě, historicky poprvé ve spolupráci Českého červeného kříže a Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
22.8.2014Krajská zdravotní, a. s. zahájila rekonstrukci pavilonů mostecké nemocnice
Slavnostním odhalením symbolického základního kamene Krajská zdravotní, a. s. zahájila projekt „Rekonstrukce pavilónů Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Most, o. z. včetně optimalizace vnitřních prostor“, spolufinancovaný z prostředků dotačního programu Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.8.2014Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní
Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, úhradová vyhláška a příprava koncepce zdravotnictví v Ústeckém kraji. To byly hlavní body programu společného jednání prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a zástupců vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jednání se zúčastnil i ředitel společnosti Krajská zdravotní Petr Fiala a předseda představenstva společnosti Jiří Novák.
Ing. Lucie Dosedělová
23.7.2014Krajská zdravotní informovala o novinkách v zajišťování péče o onkologické pacienty
„Novému představenstvu a vedení Krajské zdravotní, a. s. se podařilo splnit jednu ze svých významných priorit. Tou je zápis ve věstníku Ministerstva zdravotnictví ČR, který Krajské zdravotní, a. s. nově dává možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně včetně tzv. biologické léčby nejen v Ústí nad Labem, ale také na tzv. spolupracujícím pracovišti chomutovské nemocnice," uvedl na dnešní tiskové konferenci Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., která je největším poskytovatelem zdravotních služeb v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.7.2014Krajská zdravotní může rozšířit statut komplexního onkologického centra
Krajská zdravotní, a. s. rozšířila statut komplexního onkologického centra a opět bude mít možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně nejen v Ústí nad Labem, ale také na pracovišti chomutovské nemocnice. Tomu byla tato možnost dlouhodobě odepřena. O úpravě poskytování komplexní onkologické péče v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. nyní rozhodl ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
26.6.2014Návštěvu krajských nemocnic ulehčí neslyšícím tablet
On-line tlumočník do znakové řeči na speciálním tabletu, právě on pomůže neslyšícím ulehčit komunikaci s lékařem při návštěvě nemocnice. Všech pět nemocnic Krajské zdravotní a.s. obdrželo tuto užitečnou pomůcku. Projekt Agentury pro neslyšící Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící má odstranit komunikační bariéry mezi neslyšícími a zdravotnickým personálem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.6.2014Psychiatrická léčebna v Petrohradě ožila kulturou
Již tradičně se v areálu léčebny v Petrohradě konala Zahradní slavnost, která alespoň na jeden den v roce přitáhla pozornost k psychicky nemocným lidem. Dobrovolným vstupným tak tato akce přispěla k rozvoji rozmanitých aktivit na podporu léčby nemocných a k jejich úspěšnému návratu do společnosti. Kulturní program byl pestrý, zrovna tak doprovodné akce, kterých bylo nespočet.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.5.2014Krajská zdravotní pořádala regionální odbornou konferenci, která se zabývala porodnictvím
Ve dnech 15. a 16. května Perinatologická centra Krajské zdravotní, a. s. pod záštitou Stanislava Rybáka, 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje, připravila regionální odbornou konferenci - 13. Perinatologický den Ústeckého kraje. Hlavním tématem letošního setkání byly přirozený porod v porodnici a diverzifikace poskytované porodnické péče v ČR.
Mgr. Alena Tichá
15.5.2014Lékaři ze Srbska se učí nové metody v Masarykově nemocnici
Ústecký kraj již několik let aktivně spolupracuje s oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména s partnerským městem Bela Crkva a městem Vršac. V letošním roce se aktivity zaměřují na zdravotnictví a výměnu studentů středních škol. Proto se v těchto dnech deset lékařů a zdravotních sester z tamních nemocnic účastní odborné stáže v ústeckém zařízení Krajské zdravotní a. s.
Mgr. Alena Tichá
29.4.2014Modernizace kardiovaskulárního centra Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a. s. uspořádala 29. dubna 2014 tiskovou konferenci, na které prezentovala projekt spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, v jehož rámci došlo k modernizaci a obnově vybavení kardiovaskulárního centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MNUL).
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.4.2014Defibrilátory pomáhají zachraňovat životy, proto se s nimi učí pracovat stále více policistů i hasičů
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty. Během dopoledních přednášek se seznámili s tím, jak defibrilátor funguje a jakým způsobem pomáhá. Na závěr si účastníci vše vyzkoušeli v praxi. Přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
10.4.2014Gerontologické dny Severozápad 2014
V Městském domě kultury v Sokolově byl dnes zahájen devátý ročník odborného kongresu Gerontologické dny Severozápad, který od svého začátku pravidelně putuje po severozápadních Čechách.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.3.2014Bowlingový turnaj Klubu bechtěreviků
V sobotu 15. března se v krajském městě uskutečnil celostátní bowlingový turnaj, který pořádal Klub bechtěreviků Ústí nad Labem. Tohoto klání se zúčastnili handicapovaní bez rozdílu zdravotního postižení.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.2.2014Čeští a němečtí dobrovolníci jednali o spolupráci
Pod záštitou radního pro bezpečnost a sociální věci Martina Kliky se na krajském úřadě odehrálo česko-německé setkání významných poskytovatelů dobrovolnické služby. Tématem jednání byla především příhraniční spolupráce Ústeckého a Karlovarského kraje se Svobodným státem Sasko.
Mgr. Alena Tichá
16.2.2014Krajský úřad hostil účastníky 20. Pediatrického dne
Česká pediatrická společnost uspořádala v sobotu 15. února na krajském úřadu 20. Pediatrický den, kongres zaměřený na dětské lékařství. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a účastníky přišel pozdravit náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.2.2014Hejtman ocenil pracovnice úřadu za záchranu života
Zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje Pavlína Birgit Babičková a Radka Šťastná převzaly z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a ředitele KÚ Milana Zemaníka ocenění za záchranu lidského života poskytnutím včasné první pomoci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.2.2014Ústecká univerzita otevřela v Masarykově nemocnici další kliniky
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem rozšířila počet klinik v Masarykově nemocnici o další čtyři. Jedná se o dětskou, oční, úrazové chirurgie a také urologie a robotické chirurgie. Kliniky zahájily svoji činnost v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 144 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém