Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Strategie podpory zdraví a rozvoje zdravotních služeb v Ústeckém kraji na období 2015 – 2020

 
 
 

Zobrazeno je 21 z celkem 146 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
2.4.2013Křešičanka – Pustajka slavila 15 let a má nové album
Mezi zařízení Centra sociálních služeb v Litoměřicích, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, patří také Domov Na Pustaji Křešice. Právě tam vznikla hudební skupina Křešičanka – Pustajka, která oslavila významné jubileum a zároveň vydání již třetího cd. Slavilo se v kulturním domě v Polepech.
Mgr. Alena Tichá
20.3.2013O situaci ve zdravotnictví a sociální sféře
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal v úterý 19. března devítičlennou delegaci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v čele s Bc. Dagmar Žitníkovou, předsedkyní svazu, místopředsedou svazu Mgr. Ladislavem Kucharským a všemi členy ústecké krajské rady.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.2.2013Krajské město má svůj Klokánek
Předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková za přítomnosti významných hostů otevřela v Ústí nad Labem další Klokánek, který bude sloužit opuštěným a týraným dětem. Ústecký kraj během slavnostního aktu reprezentovali radní Martin Klika a zastupitelé Pavel Csonka a Pavel Vodseďálek.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2013Žatecká nemocnice plánuje další rozvoj
Ředitel Nemocnice Žatec Čestmír Novák informoval vedení Ústeckého kraje o svých plánech do budoucna. Jednání se zúčastnili hejtman Oldřich Bubeníček, jeho náměstek Stanislav Rybák a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2013Krajská zdravotní podepsala smlouvy o úhradách zdravotní péče s VZP
Krajská zdravotní, a. s., podepsala ve středu 16. ledna 2013 odpoledne smlouvy o úhradách zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), největším partnerem na straně plátců zdravotní péče.
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.12.2012Nadační fond Albert bude opět rozdělovat příspěvky
Nadační fond Albert pro sociální oblast přijímá až do 19. prosince letošního roku žádosti o příspěvek na rok 2013. Grantová výzva je určená především neziskovým organizacím, které poskytují služby pro sociálně znevýhodněné děti.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2012Dvě zbrusu nové sanitky od Lovochemie
Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace, získala od akciové společnosti Lovochemie v Lovosicích mimořádně hodnotný dar – dvě sanitní vozidla pro potřeby výjezdových stanovišť ZZS.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.10.2012Rovná práva pro všechny
Tak zněl název konference, kterou pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové uspořádala Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP ČR) ve spolupráci s Ústeckou krajskou radou osob se zdravotním postižením (ÚKR ZP) na Krajském úřadě Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Projekt „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“
Od října letošního roku je Ústecký kraj realizátorem dalšího, v pořadí již třetího projektu zaměřeného na zajištění dostupnosti služeb sociální prevence. Jedná se o projekt Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji financovaný v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu.
Mgr. Alena Tichá
21.9.2012Operace jako ze sci-fi: Robotická chirurgie již čtyři roky realitou v Ústeckém kraji
Robotická chirurgie není sci-fi, ale již čtyři roky realita v Ústeckém kraji. Od srpna 2008, kdy byl v Masarykové nemocnici v Ústí nad Labem robotem da Vinci operován první pacient, podstoupilo chirurgický zákrok robotem dalších více než 1000 pacientů. Vzhledem k maximální šetrnosti vůči pacientům, přesnosti a výrazně lehčí pooperační péči má robotická chirurgie plnou podporu vedení Ústeckého kraje, které po dohodě se zdravotními pojišťovnami předpokládá její další rozšiřování.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.9.2012Country show v Čížkovicích již potřetí
Domov Na Svobodě v Čížkovicích spadá pod Centrum sociální pomoci v Litoměřicích, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj. Každoročně zde pořádají zábavné odpoledne plné tance a hudby ve stylu country. Podívat se přijely hejtmanka Jana Vaňhová a radní pro sociální oblast Jana Ryšánková spolu s krajským zastupitelem a předsedou sociálního výboru Petrem Husákem.
Mgr. Alena Tichá
13.8.2012Transformace sociálních služeb v praxi
Projekt Podpora transformace sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních služeb ČR je úspěšně realizován také na území Ústeckého kraje. Jeho hlavním cílem je zapojení lidí s mentálním či fyzickým postižením do běžného života tím, že budou žít samostatně v chráněném bydlení. Přinášíme příběh konkrétního klienta, který tuto službu již využívá.
Mgr. Alena Tichá
18.7.2012Hospic v Litoměřicích bojuje o státní příspěvek
Na území Ústeckého kraje se nacházejí dva hospice, jeden je v Mostě a druhý v Litoměřicích. I když nepatří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, jsou občanskými sdruženími, krajské vedení si uvědomuje jejich nezastupitelnou úlohu, a proto je svými dostupnými prostředky podporuje. Potvrdila to krajská delegace při své návštěvě v litoměřickém zařízení.
Mgr. Alena Tichá
29.6.2012V Tuchořicích se opět sportovalo
Ve dnech 26. – 28. 6. 2012 proběhly tradiční sportovní hry, které pořádal Domov „Bez zámků“ Tuchořice. Sportovního setkání se zúčastnilo 12 družstev ze zařízení sociálních služeb Ústeckého a Středočeského kraje a 2 družstva domácí. Sportovní hry spolu s ředitelem domova Martinem Nuhlíčkem zahájila členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
15.6.2012Domov důchodců v Dubí odhalil své plány do budoucna
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, radní pro sociální oblast Jana Ryšánková a předseda Sociálního výboru ZÚK Petr Husák společně vyrazili na další inspekční cestu po zařízeních sociálních služeb, které zřizuje Ústecký kraj. Tentokrát byl na řadě Domov důchodců v Dubí.
Mgr. Alena Tichá
6.6.2012Nový pohled na sociální služby
Ústecký kraj podporuje transformaci (=přeměnu) sociálních služeb, která má za cíl přistupovat k lidem s mentálním či zdravotním postižením individuálně a nabídnout jim možnost vést život, který se co nejvíce podobá běžnému. Podrobnější informace zazněly z úst ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, hejtmanky Jany Vaňhové a radní pro sociální oblast Jany Ryšánkové.
Mgr. Alena Tichá
23.3.2012Do Litoměřic se sjeli plavci
12. regionální přebor Ústeckého kraje v plavání pro intelektově znevýhodněné sportovce se opět odehrál v litoměřickém bazéně, kde síly měřili žáci základních škol praktických, speciálních škol, praktických škol, odborných učilišť a také klienti ústavů sociální péče. Závodníky přišla podpořit krajská radní pro kulturu, památkovou péči a sociální oblast Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
15.2.2012Tiskové prohlášení Krajské zdravotní ze dne 15. 2. 2012/16.30 hodin
Přinášíme reakci Mgr. Radka Scherfera, předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., na článek Mladé fronty DNES: Ad. „Anekdoty o vašich penězích“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2012Zasedání Komise Asociace krajů tentokrát v Ústeckém kraji
V tomto týdnu hostil Ústecký kraj členy Komise Rady AKČR pro sociální záležitosti (sociální komise AKČR, SK AKČR) na pravidelném zasedání. Ústecký kraj v tomto orgánu Asociace krajů reprezentuje radní Jana Ryšánková, v jejíž kompetenci je též sociální problematika. SK AKČR projednala nejpalčivější otázky v sociální oblasti a shodla se na dalším postupu vůči centrálním orgánům státní správy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2011Zástupci obcí, nemocnic, pojišťoven a kraje se sešli u jednoho stolu kvůli zdravotnictví
Kvalitní a dostupná zdravotní péče, efektivně využívané finanční prostředky a odpovídající lékařská pomoc – to jsou jen některá vybraná témata, která zazněla na dnešním kulatém stole „Zdravotnictví na území Ústeckého kraje – optimalizace lůžkové péče“. Hlavním cílem setkání byla vzájemná komunikace obcí, nemocnic a pojišťoven, kterých se v následujících letech dotknou finanční škrty. Jednání zahájila hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
10.11.2011Na krajském úřadě se mluvilo o životě za branou věznice
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se odehrála konference z oblasti sociálních služeb na téma „Za branou věznice“. Nad konferencí určenou zejména pro sociální pracovníky, převzala záštitu krajská radní Jana Ryšánková. Netradiční téma oslovilo kromě odborné veřejnosti také studenty, kteří se o tuto problematiku zajímají.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 21 z celkem 146 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém