Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Reforma psychiatrické péče

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 134 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
14.8.2014Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní
Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, úhradová vyhláška a příprava koncepce zdravotnictví v Ústeckém kraji. To byly hlavní body programu společného jednání prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a zástupců vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jednání se zúčastnil i ředitel společnosti Krajská zdravotní Petr Fiala a předseda představenstva společnosti Jiří Novák.
Ing. Lucie Dosedělová
23.7.2014Krajská zdravotní informovala o novinkách v zajišťování péče o onkologické pacienty
„Novému představenstvu a vedení Krajské zdravotní, a. s. se podařilo splnit jednu ze svých významných priorit. Tou je zápis ve věstníku Ministerstva zdravotnictví ČR, který Krajské zdravotní, a. s. nově dává možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně včetně tzv. biologické léčby nejen v Ústí nad Labem, ale také na tzv. spolupracujícím pracovišti chomutovské nemocnice," uvedl na dnešní tiskové konferenci Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., která je největším poskytovatelem zdravotních služeb v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.7.2014Krajská zdravotní může rozšířit statut komplexního onkologického centra
Krajská zdravotní, a. s. rozšířila statut komplexního onkologického centra a opět bude mít možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně nejen v Ústí nad Labem, ale také na pracovišti chomutovské nemocnice. Tomu byla tato možnost dlouhodobě odepřena. O úpravě poskytování komplexní onkologické péče v nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. nyní rozhodl ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
26.6.2014Návštěvu krajských nemocnic ulehčí neslyšícím tablet
On-line tlumočník do znakové řeči na speciálním tabletu, právě on pomůže neslyšícím ulehčit komunikaci s lékařem při návštěvě nemocnice. Všech pět nemocnic Krajské zdravotní a.s. obdrželo tuto užitečnou pomůcku. Projekt Agentury pro neslyšící Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící má odstranit komunikační bariéry mezi neslyšícími a zdravotnickým personálem.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.6.2014Psychiatrická léčebna v Petrohradě ožila kulturou
Již tradičně se v areálu léčebny v Petrohradě konala Zahradní slavnost, která alespoň na jeden den v roce přitáhla pozornost k psychicky nemocným lidem. Dobrovolným vstupným tak tato akce přispěla k rozvoji rozmanitých aktivit na podporu léčby nemocných a k jejich úspěšnému návratu do společnosti. Kulturní program byl pestrý, zrovna tak doprovodné akce, kterých bylo nespočet.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.5.2014Krajská zdravotní pořádala regionální odbornou konferenci, která se zabývala porodnictvím
Ve dnech 15. a 16. května Perinatologická centra Krajské zdravotní, a. s. pod záštitou Stanislava Rybáka, 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje, připravila regionální odbornou konferenci - 13. Perinatologický den Ústeckého kraje. Hlavním tématem letošního setkání byly přirozený porod v porodnici a diverzifikace poskytované porodnické péče v ČR.
Mgr. Alena Tichá
15.5.2014Lékaři ze Srbska se učí nové metody v Masarykově nemocnici
Ústecký kraj již několik let aktivně spolupracuje s oblastí Jižního Banátu v Srbsku, zejména s partnerským městem Bela Crkva a městem Vršac. V letošním roce se aktivity zaměřují na zdravotnictví a výměnu studentů středních škol. Proto se v těchto dnech deset lékařů a zdravotních sester z tamních nemocnic účastní odborné stáže v ústeckém zařízení Krajské zdravotní a. s.
Mgr. Alena Tichá
29.4.2014Modernizace kardiovaskulárního centra Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a. s. uspořádala 29. dubna 2014 tiskovou konferenci, na které prezentovala projekt spolufinancovaný Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, v jehož rámci došlo k modernizaci a obnově vybavení kardiovaskulárního centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MNUL).
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.4.2014Defibrilátory pomáhají zachraňovat životy, proto se s nimi učí pracovat stále více policistů i hasičů
Časná defibrilace rukou nezdravotníka aneb má to smysl – to byl název krajské konference, kterou uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pro hasiče a policisty. Během dopoledních přednášek se seznámili s tím, jak defibrilátor funguje a jakým způsobem pomáhá. Na závěr si účastníci vše vyzkoušeli v praxi. Přítomné přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
10.4.2014Gerontologické dny Severozápad 2014
V Městském domě kultury v Sokolově byl dnes zahájen devátý ročník odborného kongresu Gerontologické dny Severozápad, který od svého začátku pravidelně putuje po severozápadních Čechách.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.3.2014Bowlingový turnaj Klubu bechtěreviků
V sobotu 15. března se v krajském městě uskutečnil celostátní bowlingový turnaj, který pořádal Klub bechtěreviků Ústí nad Labem. Tohoto klání se zúčastnili handicapovaní bez rozdílu zdravotního postižení.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.2.2014Čeští a němečtí dobrovolníci jednali o spolupráci
Pod záštitou radního pro bezpečnost a sociální věci Martina Kliky se na krajském úřadě odehrálo česko-německé setkání významných poskytovatelů dobrovolnické služby. Tématem jednání byla především příhraniční spolupráce Ústeckého a Karlovarského kraje se Svobodným státem Sasko.
Mgr. Alena Tichá
16.2.2014Krajský úřad hostil účastníky 20. Pediatrického dne
Česká pediatrická společnost uspořádala v sobotu 15. února na krajském úřadu 20. Pediatrický den, kongres zaměřený na dětské lékařství. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a účastníky přišel pozdravit náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.2.2014Hejtman ocenil pracovnice úřadu za záchranu života
Zaměstnankyně Krajského úřadu Ústeckého kraje Pavlína Birgit Babičková a Radka Šťastná převzaly z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a ředitele KÚ Milana Zemaníka ocenění za záchranu lidského života poskytnutím včasné první pomoci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.2.2014Ústecká univerzita otevřela v Masarykově nemocnici další kliniky
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem rozšířila počet klinik v Masarykově nemocnici o další čtyři. Jedná se o dětskou, oční, úrazové chirurgie a také urologie a robotické chirurgie. Kliniky zahájily svoji činnost v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
22.1.2014Počet zaměstnaných zdravotně znevýhodněných občanů v kraji roste
I to zaznělo na konferenci s názvem „Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat“, která se dnes konala na krajském úřadě a kterou připravil Odbor sociálních věcí v čele s vedoucí Petrou Lafkovou. Zahájení semináře se zúčastnil také předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka. Konferenci doprovázela výstava, na které sociálně terapeutické dílny představily své výrobky.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2014Konference: Normální je pracovat, moderní je zaměstnávat
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje si Vás dovoluje pozvat na konferenci, konanou v rámci realizace individuálního projektu Ústeckého kraje „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.1.2014Ústecký kraj otevřel v Úštěku již 21. výjezdovou základnu pro záchranáře
V Úštěku na Litoměřicku v budově místní požární stanice od ledna sídlí výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK). Dnešního slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Oldřich Bubeníček, jeho 1. náměstek Stanislav Rybák, starosta Úštěku Pavel Kundrát, ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl a mnoho dalších hostů. Nová základna zkrátí dojezdový čas v této lokalitě o deset minut.
Mgr. Alena Tichá
9.1.2014V Sasku o přeshraniční spolupráci záchranných služeb
Přeshraniční spolupráce Ústeckého kraje a Svobodného státu Sasko v oblasti zdravotnické záchranné služby již získává konkrétnější obrysy. Přestože rámcová smlouva mezi oběma partnery již byla podepsaná v loňském roce, kvůli předčasným volbám v Česku ještě nevstoupila v platnost. Zástupci obou stran se na společném setkání zabývali otázkami, které je potřeba dořešit, aby spolupráce mohla plynule začít.
Mgr. Alena Tichá
19.11.2013Ústecká Masarykova nemocnice otevřela novou ženskou kliniku
Gynekologicko-porodnická klinika vznikla v areálu Masarykovy nemocnice jako další výsledek spolupráce Krajské zdravotní a.s. a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, konkrétně s Fakultou zdravotnických studií. Slavnostní prezentace nového zařízení se zúčastnila řada významných hostů, za Ústecký kraj 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má oblast zdravotnictví na starosti.
Mgr. Alena Tichá
13.11.2013Krajský úřad hostil sympozium lékařů
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se v prostorách krajského úřadu o víkendu uskutečnilo 14. dermatologické sympozium v Ústí nad Labem. Zahájení celodenního programu se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má na starosti mimo jiné právě zdravotnictví.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2013Výběrové řízení na ředitele Krajské zdravotní
Krajská zdravotní, a.s., která sdružuje pět největších nemocnic v kraji, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice ředitel společnosti. Přihlášky musí být doručeny nejpozději do 20. 11. 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.10.2013Vaše nejcennější foto – výstava vyzývající ženy k návštěvě mamografu
V prostorách mamocentra, které se nachází v Ústecké poliklinice, je momentálně k vidění speciální výstava ukazující mamografické snímky sedmi žen. Ty se zapojily do projektu prevence rakoviny prsu Skupiny EUROCLINICUM Group, který upozorňuje veřejnost na možná nebezpečí a na to, jak je důležité pravidelné vyšetření.
Mgr. Alena Tichá
10.10.2013Skotsko inspiruje systémem dalšího vzdělávání dospělých
V rámci projektu DRUHÁ ŠANCE pro nezaměstnané ve věku nad 50 let se zástupci Ústeckého kraje zúčastnili stáže ve Skotsku, kde se mluvilo především o řešení sociální problematiky a nezaměstnanosti po útlumu těžebního průmyslu v regionu, o slučování středních škol a v neposlední řadě také o Nadaci prince Charlese.
Mgr. Alena Tichá
2.10.2013Pěstounské rodiny se setkaly na Českolipsku
Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje pořádal v září ve spolupráci s Městským úřadem Litoměřice, Městským úřadem Lovosice a Městským úřadem Roudnice nad Labem setkání pěstounských rodin, kterého se zúčastnilo osmdesát lidí. Hlavním cílem společně stráveného víkendu byla vzájemná výměna informací a zkušeností.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 134 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém