Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Reforma psychiatrické péče

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 134 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
25.9.2013Kraj blahopřál Domovům sociálních služeb Litvínov k třicátým narozeninám
Domovy sociálních služeb Litvínově, které jsou příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, měly tento týden důvod k velké slávě. Domov si právě v tento den připomněl třicáté narozeniny. Na den otevřených dveří v domově zavítal i krajský radní Martin Klika a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.8.2013Divadelníci opět přijeli do Křešic
Klienti Domova Na Pustaji v Křešicích, které spadá pod Centrum sociální pomoci Litoměřice a je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, si užili představení v podání herců Docela velkého divadla Litvínov. V domově hráli už poněkolikáté.
Mgr. Alena Tichá
19.7.2013Ústecký kraj jednal s Moravskoslezským o Paktu zaměstnanosti
Financování Paktu zaměstnanosti bylo hlavním tématem jednání mezi Ústeckým a Moravskoslezským krajem, které chtějí společně získat prostředky na své aktivity z připravovaných operačních programů na období 2014 – 2020. Ústecký kraj zastupoval radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika.
Mgr. Alena Tichá
18.7.2013Semináře ukázaly, jak správně vyplnit žádost o státní dotaci
Zástupci poskytovatelů sociálních služeb se sešli na seminářích, které pro ně uspořádal Ústecký kraj. Společně se seznámili se správným vyplňováním elektronických žádostí o poskytnutí státní dotace. Seminář využily desítky krajských organizací.
Mgr. Alena Tichá
21.6.2013Krajské sportovní hry osob se zdravotním postižením
Od pondělí 17. do čtvrtka 20. června se v krásném prostředí rekreačního střediska Poslův mlýn u Doks konal 11. ročník Krajských sportovních her uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením. Záštitu převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.6.2013(Ne)herci z Tuchořic přivezli z festivalu další cenu
Sedmého ročníku mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival (MPPFF) se zúčastnili také klienti Domova „Bez zámků! Tuchořice, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Se soutěžním filmem získali cenu za Nejlepší kameru a byli nominováni na Zvláštní cenu poroty.
Mgr. Alena Tichá
7.6.2013Radní Martin Klika za zkušenostmi v zahraničí
Martin Klika, radní Ústeckého kraje pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí, navštívil koncem května, ještě před nastupujícími povodněmi v naší zemi, zahraničí. Konkrétně Velkou Británii a Slovenskou republiku, kde čerpal zkušenosti s integrací dětí do škol i s přísnějším sociálním systémem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
6.6.2013Seniorská akademie
Pro krásnolipské seniory připravilo komunitní centrum Kostka ,,Seniorskou akademii“. Jednalo se o soubor tří přednášek zaměřených na oblast finanční gramotnosti, prevence kriminality a zásad sebeobrany a také na zdravý životní styl.
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.5.2013Pěkná Taneční soutěž 2013 v Domově Na Pustaji
V úterý 28. května se v Domově Na Pustaji v Křešicích, který patří pod Centrum sociální pomoci Litoměřice, příspěvkovou organizaci Ústeckého kraje, tancovalo a soutěžilo. Byli tu i klienti z dalších domovů z našeho i Libereckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
17.4.2013Ústí nad Labem hostí kongres zaměřený na seniory
Dům kultury v Ústí nad Labem dnes a zítra patří již osmým Gerontologickým dnům - odborné konferenci, která se zabývá problematikou seniorů z různých úhlů pohledu. Akce se uskutečňuje ve spolupráci Ústeckého a Karlovarského kraje, jejichž hejtmani nad akcí tradičně přebírají záštitu - letos Oldřich Bubeníček a Josef Novotný.
Mgr. Alena Tichá
15.4.2013Kraj domlouvá se Saskem detaily spolupráce v oblasti záchranné služby
Ústecký kraj zahájil v Drážďanech první konkrétní kroky, které povedou k určení podmínek vzájemné spolupráce v příhraničí mezi záchrannou službou v Ústeckém kraji a Sasku. Jednání, kterého se zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský zastupitel Petr Brázda, ukázalo, že se musí vyřešit několik zásadních otázek.
Mgr. Alena Tichá
11.4.2013Jednala Komise Rady Asociace krajů ČR pro zdravotnictví
Za předsednictví Jiřího Běhounka, hejtmana kraje Vysočina, se 8. dubna setkali v Hradci Králové členové Komise Rady Asociace krajů ČR pro zdravotnictví. Jednání byl přítomen rovněž člen komise Stanislav Rybák, statutární náměstek hejtmana Ústeckého kraje (vedle na snímku).
Mgr. Zbyněk Šebesta
5.4.2013Češi a Němci budou spolupracovat v oblasti zdravotnické záchranné služby
Ministři zdravotnictví České republiky a Spolkové republiky Německo Leoš Heger a Daniel Bahr v Plzni podepsali Rámcovou smlouvu o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. Jednání se zúčastnil také náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
2.4.2013Křešičanka – Pustajka slavila 15 let a má nové album
Mezi zařízení Centra sociálních služeb v Litoměřicích, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, patří také Domov Na Pustaji Křešice. Právě tam vznikla hudební skupina Křešičanka – Pustajka, která oslavila významné jubileum a zároveň vydání již třetího cd. Slavilo se v kulturním domě v Polepech.
Mgr. Alena Tichá
20.3.2013O situaci ve zdravotnictví a sociální sféře
Hejtman Oldřich Bubeníček přijal v úterý 19. března devítičlennou delegaci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v čele s Bc. Dagmar Žitníkovou, předsedkyní svazu, místopředsedou svazu Mgr. Ladislavem Kucharským a všemi členy ústecké krajské rady.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.2.2013Krajské město má svůj Klokánek
Předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková za přítomnosti významných hostů otevřela v Ústí nad Labem další Klokánek, který bude sloužit opuštěným a týraným dětem. Ústecký kraj během slavnostního aktu reprezentovali radní Martin Klika a zastupitelé Pavel Csonka a Pavel Vodseďálek.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2013Žatecká nemocnice plánuje další rozvoj
Ředitel Nemocnice Žatec Čestmír Novák informoval vedení Ústeckého kraje o svých plánech do budoucna. Jednání se zúčastnili hejtman Oldřich Bubeníček, jeho náměstek Stanislav Rybák a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2013Krajská zdravotní podepsala smlouvy o úhradách zdravotní péče s VZP
Krajská zdravotní, a. s., podepsala ve středu 16. ledna 2013 odpoledne smlouvy o úhradách zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), největším partnerem na straně plátců zdravotní péče.
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.12.2012Nadační fond Albert bude opět rozdělovat příspěvky
Nadační fond Albert pro sociální oblast přijímá až do 19. prosince letošního roku žádosti o příspěvek na rok 2013. Grantová výzva je určená především neziskovým organizacím, které poskytují služby pro sociálně znevýhodněné děti.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2012Dvě zbrusu nové sanitky od Lovochemie
Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace, získala od akciové společnosti Lovochemie v Lovosicích mimořádně hodnotný dar – dvě sanitní vozidla pro potřeby výjezdových stanovišť ZZS.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.10.2012Rovná práva pro všechny
Tak zněl název konference, kterou pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové uspořádala Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP ČR) ve spolupráci s Ústeckou krajskou radou osob se zdravotním postižením (ÚKR ZP) na Krajském úřadě Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Projekt „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji“
Od října letošního roku je Ústecký kraj realizátorem dalšího, v pořadí již třetího projektu zaměřeného na zajištění dostupnosti služeb sociální prevence. Jedná se o projekt Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji financovaný v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu.
Mgr. Alena Tichá
21.9.2012Operace jako ze sci-fi: Robotická chirurgie již čtyři roky realitou v Ústeckém kraji
Robotická chirurgie není sci-fi, ale již čtyři roky realita v Ústeckém kraji. Od srpna 2008, kdy byl v Masarykové nemocnici v Ústí nad Labem robotem da Vinci operován první pacient, podstoupilo chirurgický zákrok robotem dalších více než 1000 pacientů. Vzhledem k maximální šetrnosti vůči pacientům, přesnosti a výrazně lehčí pooperační péči má robotická chirurgie plnou podporu vedení Ústeckého kraje, které po dohodě se zdravotními pojišťovnami předpokládá její další rozšiřování.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.9.2012Country show v Čížkovicích již potřetí
Domov Na Svobodě v Čížkovicích spadá pod Centrum sociální pomoci v Litoměřicích, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj. Každoročně zde pořádají zábavné odpoledne plné tance a hudby ve stylu country. Podívat se přijely hejtmanka Jana Vaňhová a radní pro sociální oblast Jana Ryšánková spolu s krajským zastupitelem a předsedou sociálního výboru Petrem Husákem.
Mgr. Alena Tichá
13.8.2012Transformace sociálních služeb v praxi
Projekt Podpora transformace sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních služeb ČR je úspěšně realizován také na území Ústeckého kraje. Jeho hlavním cílem je zapojení lidí s mentálním či fyzickým postižením do běžného života tím, že budou žít samostatně v chráněném bydlení. Přinášíme příběh konkrétního klienta, který tuto službu již využívá.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 134 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém