Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ze zasedání Komise ENVE v Bruselu

 
1
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se spolu s primátorem města Chomutov Janem Marešem zúčastnili v Bruselu dalšího zasedání Komise ENVE. V termínu 3. - 4. května 2012 se pak koná plenární zasedání Výboru regionů, na kterém nebude hejtmanka Jana Vaňhová jako jeho řádný člen a Jan Mareš jako delegovaný náhradník rovněž chybět.
 

 
 

Zasedání komise ENVE v rámci svého programu projednalo stanovisko k prioritám energetických infrastruktur do roku 2020 a na další období – návrh na integrovanou evropskou energetickou síť a některá předběžná stanoviska komise. Dále se zabývala návrhem na regulaci programu LIFE pro životní prostředí a klima, a mechanismy monitorování emisí skleníkových plynů. V neposlední řadě se věnovala také stanoviskům týkající se energetické účinnosti ve městech a zemědělských oblastech, které na jednání podnítily živou diskuzi. Většina zpravodajů těchto stanovisek se mimo jiné zúčastnila studijní návštěvy Komise ENVE v Ústeckém kraji v červnu loňského roku.

Výbor regionů je poradním orgánem EU složeným z  344 představitelů evropských regionálních a místních úřadů a Českou republiku v něm reprezentuje 12 zástupců, nominovaných Asociací krajů ČR a Svazem měst a obcí, mezi nimi je také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Jeho cílem je zapojit orgány místní a regionální samosprávy a komunity, které reprezentují, do rozhodovacího procesu v EU a informovat je o politikách unie. Evropský parlament a Rada jsou povinny konzultovat Výbor v oblastech týkajících se regionů a měst. Komise ENVE je jednou z komisí Výboru regionů.

 

1
Hejtmanka Jana Vaňhová a primátor Jan Mareš

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 20.4.2012 / 20.4.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém