Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Železnice na Mostecku a Chomutovsku slaví, muzeum připravilo k jubileu mnoho akcí

 
01
V Oblastním muzeu a galerii v Mostě se uskuteční ve čtvrtek 30. ledna od 17 hodin úvodní přednáška, která odstartuje oslavy výročí 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku. Přednášející Jan Setvák seznámí posluchače s problematikou vývoje železnic na Mostecku a Chomutovsku.
Tisková zpráva ze dne 24. ledna 2020
 

 
 


Vznik železniční sítě výrazně podpořil rozvoj hornictví a průmyslu pod Krušnými horami. S tím souvisely významné ekonomické, sociální a krajinné změny v regionu. Ve své době železniční doprava byla nejefektivnějším a nejvyužívanějším dopravním prostředkem. Železnice je fenomén, který nás ovlivňuje i v současnosti a udržuje si v určitých ohledech své významné postavení v osobní i nákladní dopravě.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravuje ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově, Národním technickým muzeem a mnoha dalšími subjekty velké oslavy s rozsáhlým doprovodným programem. Během roku tak budou pro návštěvníky připraveny akce, které se zaměří na historii železnice v regionu i mimo něj. Budou se konat přednášky, komentované výlety vlakem pro celou rodinu po zajímavých tratích v regionu, vycházky po zrušených tratích, besedy s pamětníky, muzejní výstava v prostorách muzea či muzejní noc. Kolektiv autorů taktéž pracuje na publikaci, která se bude historii železnic v regionu věnovat. Více informací na webu mosteckého muzea a na jeho facebookové stránce.

01
První vlak na trati Most – Chomutov dne 8. října 1870. Obraz od Heinricha Loose ze sbírek Oblastního muzea a galerie v Mostě

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 24.1.2020 / 24.1.2020 | Zveřejnit od: 24.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém