Orientační nabídka


 

Železnici na hranicích s Německem uzavřelo velké cvičení českých a německých záchranářů

001
Zhruba tři stovky cestujících byly zraněny při nárazu vlaku do půdního sesuvu nedaleko německých hranic. Sesuv způsobily dlouhotrvající deště a silný vítr. Na záchraně cestujících spolupracují čeští i němečtí záchranáři a zraněné rozváží do nemocnic v obou státech. Přesně takto vypadal scénář společného cvičení českých i německých složek IZS. Celkem se do něj zapojilo dvanáct set záchranářů a dalších spolupracujících organizací.
Tisková zpráva ze dne 26. srpna 2019
 

 
 


„Jde opravdu o velké cvičení, které má vyzkoušet záchranné systémy na obou hranicích. Práce na jeho přípravě probíhaly několik měsíců. V našem kraji pořádáme zhruba čtrnáct cvičení za rok, které se zaměřují na různé situace. Zároveň také připravujeme dispečink krajské veřejné dopravy, který nás v reálném čase upozorní na nenadálé situace v provozu,“ popsal na místě cvičení náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Z Ústeckého kraje se cvičení zúčastnilo oddělení krizového řízení krajského úřadu, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje i letecká záchranná služba, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a krajská Policie ČR. 

 

Přímo u nabouraného vlaku vyrostlo provizorní záchranářské městečko, kam přijížděly desítky sanitek pro zraněné. Cestující převáželi záchranáři na lodích přes řeku Labe. Kromě hasičů nebo záchranářů se do cvičení zapojila také německá armáda a Technisches Hilfwerk, tedy dobrovolnická organizace sdružující téměř 80 tisíc lidí, která pomáhá záchrannému systému při podobných mimořádných událostech. Zapojeny byly kromě sanitek či vrtulníků i autobusy hasičů a johanitů, kteří v Německu zastávají roli zdravotních záchranářů.

                  

 002
Náměstek hejtmana Jaroslav Komínek při zahájení cvičení. 

 003

 004

 005

 006

 008
Cvičení se zúčastnil také saský zemský prezident Dietrich Gokelmann (druhý zprava). 

 009
Zástupci oddělení krizového řízení krajského úřadu spolu s primátorem města Děčín Jaroslavem Hroudou. 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2019 / 26.8.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém