Orientační nabídka


 

Železničním tratím v Ústeckém kraji je třeba věnovat větší pozornost

1
Tématem jednání u hejtmanky Ústeckého kraje byla železniční infrastruktura, konkrétně železniční tratě a stanice včetně nástupišť a budov v Ústeckém kraji.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 22. 12. 2009

 

Na dnešním jednání u hejtmanky Jany Vaňhové se sešli generální ředitel Správy železniční dopravní cesty, s.o. (SŽDC) Jan Komárek a zástupce SŽDC v Ústeckém kraji, ředitel Josef Kalivoda, náměstek generálního ředitele Českých drah, a.s. pro osobní dopravu Antonín Blažek, s ním z ČD Petr Hinterholzinger a Patrik Konopásek a zástupci odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Jindřich Franěk a Jakub Jeřábek.

 

Jediným tématem podrobného jednání byla železniční infrastruktura, konkrétně železniční tratě a stanice včetně nástupišť a budov v Ústeckém kraji. Poté, co Ústecký kraj uzavřel dlouhodobou smlouvu s dopravcem Českými drahami, a.s., je potřeba co nejdříve začít jednat a pracovat na zlepšení stavu železničních tratí. „Ve smlouvě s dopravcem jsme sjednali na mnoha linkách nasazení nových či modernizovaných vozidel. Proto bude nutné zlepšit stav tratí, aby na nich vlaky nejezdili padesátikilometrovou rychlostí, ale aby se mohl plně využít potenciál nových vozů,“ řekla k tomu hejtmanka Jana Vaňhová. „Protože pro projekt nových vozidel pořizovaných s dotací z regionálního operačního programu chybí krátké úseky elektrifikované tratě do Litvínova či do Kadaně, probrali jsme i kroky řešící tento problém,“ doplnila průběh jednání paní hejtmanka.

 

Odbor dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje prezentoval a předal komplexní materiál shrnující nejpalčivější nedostatky železniční infrastruktury v  kraji, které brzdí železnici nejen v rychlosti jízdy, ale i v kvalitativním vnímání prostředí stanic a bezpečnosti nástupů. Zvláštní pozornost byla věnována prostředí výpravních budov, kde se požadavky kraje rozdělují na ČD, a.s., odpovědné za samotné budovy a jejich vybavení, a na SŽDC, s.o., odpovědnou za výšky nástupišť. Generální ředitel Komárek, stejně jako všichni účastníci ze SŽDC a ČD, iniciativu kraje a jeho zájem o budoucnost železnice přivítal. Termín dalšího jednání byl stanoven na únor 2010. Tématem bude už konkrétní harmonogram stavebních akcí s ohledem na volné investiční prostředky.

 

Priorita je přiřazována tratím, kde budou jezdit nová vozidla, a stanicím, kde se pohybuje nejvíce cestujících. Efekt z investičních akcí tak bude zřetelný pro co nejširší veřejnost. Mezi mnohými lze zmínit návrhy na zvýšení traťové rychlosti v úseku Oldřichov u Duchcova – Litvínov, Rumburk – Velký Šenov, nebo Lovosice – Litoměřice hor.n. a zlepšení prostředí stanic a nástupišť v Klášterci nad Ohří, Chomutově nebo Litoměřicích hor.n.

 

Připravil:

Odbor dopravy a silničního hospodářství

Oddělení tiskových informací

1

2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 22.12.2009 / 22.12.2009 | Účinnost do: 31.12.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém