Orientační nabídka


 

Zeman debatoval s lidmi v Bečově a Lišanech, kde dostal 81 resp. 94 procent hlasů

ll
Prezident Miloš Zeman na své třídenní návštěvě Ústeckého kraje ve středu 20. června diskutoval nejprve s vedením ledvické elektrárny u Bíliny a posléze s pracovníky společnosti. Kromě jiného řekl, že je odpůrcem obnovitelných zdrojů a vyjádřil se i k budoucí jaderné strategii státu. „Zatím to vypadá tak, že bych uvítal dva nové bloky v Temelíně. A v Dukovanech se uvažuje o jednom bloku,“ uvedl prezident.
 

 
 

Ohledně prolomení limitů pro těžbu uhlí Zeman na dotaz řekl, že je potřeba prolomit limity. Podařilo se to zatím u Bíliny. Pokud jde o Horní Jiřetín, tak Zeman míní, že by těžaři měli nabídnout občanům slušné podmínky a pak dál jednat. Prezident slíbil, že se setká se starostou Horního Jiřetína a rád si vyslechne jeho názor.

S obyvateli obce Bečov na Mostecku, kde ve druhém kole prezidentské volby dostal 81 procent hlasů, přijel na setkání Miloš Zeman ve středu odpoledne. Bečov má 1600 obyvatel a prezidenta přivítala starostka Jitka Sadovská. Poté prezident vyrazil do Lišan. Obec má 170 obyvatel a vzácnou návštěvu přivítal starosta Josef Hořejší. Lišany jsou z celé České republiky nejúspěšnější obcí Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb. Setkání s občany se uskutečnilo v prostoru před obecním úřadem. Prezident se zde, stejně jako v Bečově, zapsal do pamětní knihy obce a dekoroval prapor obce pamětní stuhou.

Poslední den návštěvy, ve čtvrtek 21. 6. 2018, zavítá Zeman znovu do Bíliny, kde je starostou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V Bílině byl prezident už při své poslední návštěvě kraje před osmi měsíci. Třídenní návštěvu zakončí prezident na zámku Jezeří u Mostu, pod nímž leží hnědouhelný důl. Uskuteční se zde závěrečná tisková konference.

hh
V elektrárně Ledvice se besedy prezidenta a hejtmana s e zaměstnanci zúčastnil i generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (zcela vlevo)

ll

bb
Setkání prezidenta s občany Bečova

 

bb
Starostka Bečova Jana Sadovská s prezidentem a hejtmanem při setkání s vedení obce

 

ll
V Lišanech přivítal Miloše Zemana starosta Josef Hořejší

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.6.2018 / 21.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém