Orientační nabídka


 

Zimní olympiáda dětí a mládeže klepe na dveře

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Detailní program, doprava i připravenost sportovních areálů a samotných sportovců byly hlavními tématy pondělní tiskové konference Ústeckého kraje k zimní olympiádě dětí a mládeže (ZODM). Ta začíná již v neděli 17. ledna oficiálním slavnostním ceremoniálem v prostorách zimního stadionu SD Aréna Chomutov.
Tisková zpráva ze dne 11. 1. 2016
 

 
 

„Přípravy vrcholí, pro 1 048 sportovců, 248 trenérů a další řadu hostů, vedoucích výprav a vlajkonošů z 14 krajů celé republiky jsou připraveny ubytovací kapacity, doprava, ceremoniály i doprovodný program,“ řekl na úvod místopředseda organizačního výboru ZODM a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Štěpán Harašta.

 

Práci organizačního výboru kraje i podporu partnerů ocenil také generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík. „Dali jsme si za cíl rozhýbat naší populaci. Olympiáda dětí a mládeže je pro nás jeden z klíčových projektů kampaně Česko sportuje. Pro desítky sportovců to může být odrazový můstek k profesionální kariéře, ale pro všechny účastníky to bude zážitek na celý život. Věříme, že i díky ODM zůstanou duší sportovci a budou aktivní po celý život. O to jde především,“ řekl Graclík.

Tisková mluvčí ČEZ pro severní a střední Čechy Soňa Holingerová připomněla vedle podpory olympiády i aplikaci EPP – Energie Pomáhej Pohybem, díky níž pomáhají sportovní aktivity různým projektům. Za partnera Kinder symbolicky předala Jana Špačková, zástupkyně společnosti Ferrero, organizátorům figurku maskota Kinderino.

 

Divácky atraktivní nedělní zahajovací show ponese všechny aspekty klasické velké olympiády. SD Aréna zažije defilé výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů, zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu i slib sportovců a rozhodčích. V působivém představení plném barevných efektů a dynamické hudby nebude chybět představení regionu, v němž Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR proběhnou. Krásu Krušných hor doplní prezentace atraktivních disciplín v rámci městských sportovišť. Zlatým hřebem bude hodinové vystoupení Ewy Farné. Volné vstupenky pro veřejnost na zahajovací ceremoniál budou k dispozici na pokladně SD Arény, počet je omezen.

Medailové ceremoniály se odehrají každý den vždy po ukončení sportovních klání, velký medailový ceremoniál proběhne v úterý 19. ledna od 19 hodin na náměstí 1. Máje v Chomutově. Ani tady nebude chybět bohatý doprovodný program. Na pódiu proběhne taneční vystoupení Beethoven DC, Maximal Animal a návštěvníci uvidí i ukázky na snowboardové rampě. Druhý medailový ceremoniál je součástí závěrečné show, která zahájí v 19 hodin ve čtvrtek 21. ledna opět v prostorách chomutovské SD Arény, kde protokolární program doplní předání štafety pro letní olympijské hry dětí a mládeže Jihomoravskému kraji a bohatý kulturní program ukončí vystoupení zpěváka Sebastiana.  

 

Intenzivní příprava probíhá také na všech sportovištích i mezi samotnými sportovci. Speciální přípravu před olympiádou, která spočívá v denním tréninku, osobně potvrdil nadějný krasobruslař Filip Ščerba. S ohledem na aktuální počasí jsou zajištěny dvě varianty tratí na Cínovci, kde partnerské město Dubí intenzivně zabezpečuje zásoby sněhu. „Ski areál Klínovec připravuje sjezdovky na severu a zástupce sportoviště nám aktuálně garantoval všechny soutěže,“ doplnil Štěpán Harašta.

Kromě Cínovce, kde to neumožňuje technika, bude probíhat on-line přenos všech soutěží. Své potomky i kamarády tak mohou prostřednictvím YouTube kanálu Českého olympijského výboru sledovat i ti, kteří se nebudou moci zúčastnit her přímo v jejich dějišti. Každý den ve večerních hodinách přinese denní sestřih programu her i kanál ČT Sport, ODM se bude zpravodajsky věnovat i web www.olympic.cz/ODM a dění na sociálních sítích můžete sledovat pod hashtagem #ODM2016.

web1
Symbolické předání figurky maskota Kinderino

web 2
Nadějný krasobruslař Filip Ščerba

web3
Zleva Štěpán Harašta, Petr Graclík a Jana Špačková

web4
Filip Ščerba s maskotem Bambu

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2016 / 11.1.2016 | Zveřejnit od-do: 11.1.2016-21.2.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém