Orientační nabídka


 

Zítra začíná prezidentská návštěva v Ústeckém kraji

logo ÚK
V úterý 18. října začíná třídenní návštěva prezidenta republika Václava Klause a paní Livie Klausové v Ústeckém kraji. Krátce po deváté hodině se očekává příjezd návštěvy v Roudnici nad Labem, prezidentský pár uvítá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
 

 
 

V městě pod horou Říp se uskuteční setkání s občany a představiteli Roudnice nad Labem. Ještě dopoledne se uskuteční návštěva Terezína. Po setkání s občany bude následovat položení kytice u Bohušovické brány a návštěva se přesune dále k pevnosti Kavalír, kde se realizuje rozsáhlý projekt obnovení historických objektů.

 

Po příjezdu do Litoměřic se uskuteční návštěva kostela Všech svatých, který byl v loňském roce po důkladné rekonstrukci opět otevřen veřejnosti. Prezidentskou návštěvu přivítá Mons. Jan Baxant, sídelní litoměřický biskup, který se pak setká s prezidentským párem ve své rezidenci. Pobyt v Litoměřicích bude zakončen návštěvou litoměřického hradu.

 

Odpoledne se Václav Klaus a paní Livie Klausová setkají se starosty obcí nedostavěného úseku dálnice D8, a to přímo v prostoru tzv. pražského portálu Prackovického tunelu.

 

Po přesunu do Ústí nad Labem bude následovat prohlídka Masarykovy nemocnice a setkání se členy vedení a zaměstnanci nemocnice. Další odpolední program se odehraje v Muzeu města Ústí nad Labem, kde proběhne setkání prezidenta republiky s představiteli krajského města. Od 17 hodin pak bude pan prezident podepisovat své knihy na autogramiádě v knihkupectví Beran na rohu Lidického náměstí.

 

Oficiální program návštěvy pak bude v krajském městě pokračovat ve středu setkáním s představiteli Ústeckého kraje a návštěvou ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 17.10.2011 / 17.10.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém