Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí a zemědělství

 

Životní prostřední a zemědělství

 
 
 
 

Zobrazeno je 19 z celkem 244 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 -10-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
4.11.2011Ministerstvo životního prostředí by se mělo vyjádřit k ostravským kalům
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes dopisem požádala ministra životního prostředí Tomáše Chalupu, aby se ministerstvo vložilo do stále méně přehledné a vypjaté situace okolo skladování a spalování ostravských stabilizovaných odpadních kalů na území Ústeckého kraje. Ústecký kraj principiálně nesouhlasí s postupem, kdy se ekologické zátěže Moravskoslezského kraje řeší na úkor jiného, přičemž oba kraje patří z hlediska kvality ovzduší k nejvíce znečištěným. Ústecký kraj však vzhledem k současné legislativě neměl možnost skladování a spalování kalů na svém území zamezit.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.3.2011Déšť a vítr pročistil ovzduší, smog už nehrozí
Byl zrušen signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem skončil v 0.10 hodin dne 18. 3. 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.3.2011Upozornění na možnost výskytu smogu
„Upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 a vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 21.55 hodin dne 13. 3. 2011 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2011Čistota ovzduší se zlepšila, signál upozornění byl konečně odvolán
Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končí v 5.40 hodin dne 7. 3. 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.3.2011Ovzduší se pročistilo, je odvolána regulace zdrojů znečištění
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu v 23.00 hodin dne 1. 3. 2011.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.2.2011Smogová situace opět nastala, je vyhlášen signál regulace
Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 6,15 hodin dne 28.2.2011 do odvolání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2011Smogová situace se zlepšila, regulace znečišťovatelů odvolána
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 9,00 hodin dne 27.2.2011. Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.2.2011Smogová situace nastala, je vyhlášena regulace zdrojů znečištění
„Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 4,15 hodin dne 25.2.2011 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.2.2011Uveřejňujeme informaci k upozornění na smog
Do médií Česká tisková kancelář (usti@mail.ctk.cz), ČRo Sever (zpravy@sever.rozhlas.cz), Česká televize redakce.usti@ceskatelevize.cz) a ČT24 (editorict24@ceskatelevize.cz) byla již dnes odeslána upozornění na možnost vzniku smogogové situace v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2011Ovzduší se pročistilo, upozornění na smog se ruší
Signál „Upozornění“ byl odvolán po několika dnech, kdy se nakonec zlepšily rozptylové podmínky. Smog nyní aktuálně v Ústeckém kraji nehrozí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.1.2011Riziko povodní v Mikulově na Teplicku je díky Lesům ČR významně nižší
Lepší ochranu proti povodním, již při zvýšených průtocích vody v období jarního tání sněhu, má nyní díky Lesům ČR obec Mikulov v Krušných horách, v okrese Teplice, v Ústeckém kraji. Lesy ČR nedávno dokončily stavební úpravu bystřiny Mikulovský potok. Celkové náklady na realizaci akce převýšily částku 1,7 milionu korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.1.2011ODVOLÁNÍ SIGNÁLU UPOZORNĚNÍ - stav ovzduší se zlepšil
„Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končí v 21,46 hodin dne 2.1.2011.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.12.2010Smogová situace nastala, je vyhlášen stav regulace
„Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 20.00 hodin dne 30. 12. 2010 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.12.2010VYHLÁŠENÍ SIGNÁLU UPOZORNĚNÍ NA MOŽNOST VÝSKYTU SMOGOVÉ SITUACE
„Upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 a vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 5.15 hodin dne 30. 12. 2010 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.12.2010Rozvoj Ústeckého kraje podpoří další dva mezinárodní projekty – o lidském zdraví a budoucnosti venkova
Začátkem prosince 2010 proběhlo jednání monitorovacího výboru programu Central Europe, kde byly schváleny dva mezinárodní projekty, na nichž se Ústecký kraj podílí. První z projektů nese označení „TAB – Take a Breath!“ (Nadechni se!), druhý projekt „EuRuFu“ je zaměřen na budoucnost evropského venkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.12.2010Rozptylové podmínky se zlepšily, ruší se signál UPOZORNĚNÍ
Rušíme signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem končila v 23.13 hodin dne 9. 12. 2010.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.12.2010ZRUŠENÍ SIGNÁLU REGULACE V DŮSLEDKU ZLEPŠENÍ SMOGOVÉ SITUACE
„Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 11.00 hodin dne 8. 12. 2010.“ Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010NASTALA OPĚT SMOGOVÁ SITUACE, JE VYHLÁŠEN SIGNÁL REGULACE
Podle krajského regulačního řádu je vyhlášen signál REGULACE - nastala smogová situace vlivem znečištění ovzduší jemnými prachovými částicemi (PM10). O odvolání regulace budeme informovat. „Smogová situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 nastala. Vyhlašujeme signál regulace pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu je od 13.34 hodin dne 6.12.2010 do odvolání.“
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2010ZRUŠENÍ SIGNÁLU REGULACE
Rušíme signál regulace pro znečišťující látku suspendované částice PM10 pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem. Platnost signálu končí v 23,08 hodin dne 5.12.2010.
Dříve vydaný signál upozornění zůstává v platnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 19 z celkem 244 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 -10-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Životní prostřední a zemědělství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém