Orientační nabídka


 

Zlatý džbánek pro rok 2021 má své majitele

Hrdými nositeli ocenění Zlatý džbánek pro rok 2021 se stali Jaroslav Prášil a Zmítko Czech Glass. Jaroslav Prášil uspěl v kategorii zachování a udržování lidových tradic Ústeckého kraje. Firma Zmítko Czech Glass zvítězila v kategorii zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje. Slavnostní předání cen proběhlo o víkendu v zubrnickém skanzenu v rámci akce Velikonoce v Zubrnicích. Oceněným předal ceny Vlastimil Skála, krajský předseda výboru pro kulturu a památkovou péči.
Tisková zpráva ze dne 11. dubna 2022
Zlatý džbánek
 

 
 
Oceněn byl Jaroslav Prášil, který se věnuje paličkování, pletení z vrbového proutí, restaurování a výrobě skleněných vánočních ozdob. Dalším laureátem se stala firma Zmítko Czech Glass zabývající se tradiční výrobou a prodejem ručně foukaného skla nad kahanem. Výrobní sortiment se zaměřuje především na užitkové a dekorativní sklo, vánoční ozdoby, malované koule, degustační a octové láhve, olejové lampy, svícny a sklo na aranžování květin. Její výrobky jsou vyváženy do více než 12 zemí světa. 

Ocenění Zlatý džbánek je udělováno subjektům a osobám, které udržují a zachovávají při své činnosti znalosti a dovednosti v oblasti tradiční lidové kultury v Ústeckém kraji. Mohou jej obdržet jednotlivci, kolektivy, tělesa a organizace, které výsledky své činnosti prezentují na veřejnosti při konání veřejných akcí. Je spjato s finančním ohodnocením ve výši 10 tisíc korun. Každému oceněnému je také předán věcný dar v podobě keramického džbánku a diplom.

Zlatý džbánek
Zlatý džbánek přijali z rukou předsedy výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimila Skály manželé Zmítkovi, kteří založili firmu Zmítko Czech Glass

 

Zlatý džbánek
Ocenění získal také Jaroslav Prášil

 

Zlatý džbánek
Noví laureáti Zlatého džbánku

 

Zlatý džbánek
Slavnostní předání Zlatého džbánku se konalo v rámci akce Velikonoce v Zubrnicích

 

Zlatý džbánek
 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 11.4.2022 / 11.4.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém