Orientační nabídka


 

Známe finalisty designérské soutěže o novou vizuální identitu kraje

V rámci designérské soutěže na novou vizuální identitu Ústeckého kraje a jeho organizací proběhlo 1. kolo zasedání poroty. Zde pětičlenná porota rozhodla o třech finalistech postupujících do druhého kola, ze kterého vzejde vítěz. Druhé kolo proběhne 25. července.
Tisková zpráva ze dne 27. června 2022
ilustrační foto
 

 
 

Ústecký kraj se rozhodl pro obměnu a modernizaci svého vizuálního stylu, který by měl reflektovat proměnu, kterou kraj prošel a která ho ještě čeká. Vyhlásil tedy „Soutěž na novou vizuální identitu Ústeckého kraje“, v rámci které oslovil pět vybraných designérů a studií se zkušenostmi v oboru vizuálních identit. Organizátorem a odborným garantem soutěže je společnost CZECHDESIGN.

Návrhy posuzovala pětičlenná porota složená ze tří odborníků na grafický design a dvou zástupců Ústeckého kraje. Do druhého kola postupují Libor Jelínek a studia ReDesign a Petrohrad. Vítěz získá zakázku na zpracování návrhu a následnou implementaci v hodnotě 820 tisíc korun. Finální návrh bude představený veřejnosti na podzim.

„Rozhodli jsme se pro aktualizaci loga Ústeckého kraje a sjednocení krajské vizuální identity, protože logo, které používáme, je více než 20 let staré. Za tu dobu se nejen významně posunuly standardy a kvality grafické práce, ale především se proměnil celý náš region. Čeká nás transformace, stávající průmysl se stane odrazovým můstkem pro budoucí rozvoj, který bude spojený s čistou energií a moderními technologiemi, kraj nabídne zajímavé příležitosti pro aktivní lidi. To by mělo nové logo a nová identita reflektovat a stát se značkou budoucnosti,“ řekl k záměru hejtman Jan Schiller.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 27.6.2022 / 27.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies