Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Známe TOP turistické cíle v kraji i neobjevené skvosty Česka 2020

 
01
Zámek Jezeří, rozhledna Jedlová a Archeoskanzen Březno u Loun, to jsou tři dosud neobjevené skvosty našeho kraje, které agentura CzechTourism zařadila mezi čtyřicet dva tipů z celé země. Jsou to jedinečné turistické destinace – hrady, zámky, kláštery či muzea – v různých koutech českých a moravských regionů, které by rády přitáhly větší pozornost, než jaké se jim dostávalo doposud. Také známe nejnavštěvovanější místa Česka za rok 2019.
Tisková zpráva z 21. května 2020
 

 
 


Mezi top cíle v celé České republice za rok 2019 se zařadil Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, Pravčická brána a soutěsky. K deseti nejnavštěvovanějším v Ústeckém kraji potom patří kromě oblíbených cílů v srdci NP České Švýcarsko a chomutovského zooparku ještě další dvě zoologické zahrady v Děčíně a Ústí nad Labem a Památník Terezín. Nejvýraznější úspěch v návštěvnosti zaznamenal Ústecký kraj v rámci celé republiky v kategorii přírodních cílů, kde obsadil osm z deseti nejoblíbenějších míst. Opět se jedná o lokality Českého Švýcarska, jako je Pravčická brána, soutěsky, Mezná, Gabrielina stezka ad.

Pro letošní rok vybral CzechTourism z každého regionu tři cíle do seznamu Neobjevených skvostů Česka. Z našeho kraje se jedná o rozhlednu Jedlová, Státní zámek Jezeří a Archeoskanzen Březno u Loun. „Všechny tři cíle jsou atraktivní, přitom neprávem trochu stranou hlavního zájmu. Třeba Jedlová a okolní Lužické hory jsou v bezprostřední blízkosti Českého Švýcarska, a přitom se jedná o stále trochu neobjevený kus divoké přírody. Za sebe bych ještě seznam doplnil o dva cíle, a to hornické památky v Krušnohoří zapsané na seznam UNESCO a vojenskou pevnost Terezín, která stojí ve stínu památníku, přitom se jedná o historický a architektonický unikát,“ doplnil Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro cestovní ruch.

Na výběru destinací spolupracovala agentura CzechTourism s kraji České republiky a všechny jsou také publikovány na portálu kudyznudy.cz.

(více na www.tourdata.cz)

1
Archeoskanzen na Lounsku se zařadil do výběru cílů na letošní rok

2
Rozhledna Jedlová

3
Zámek Jezeří je mementem lidské činnosti v krajině

4
Chomutovský zoopark byl v loňském roce nejnavštěvovanějším místem Ústeckého kraje

5
Národní park České Švýcarsko a třeba místní soutěsky jsou už léta magnetem na návštěvníky

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.5.2020 / 21.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém