Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Známe výsledky krajského kola soutěže Firma roku a Živnostník roku 2012

 
001
Pivovar Kocour Varnsdorf se stal Vodafone Firmou roku Ústeckého kraje. V kategorii Era Živnostník roku podruhé za sebou zvítězila provozovatelka cestovní kanceláře Marcela Schürgerová z Roudnice nad Labem. Vítězové sedmého ročníku obou soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Ústecký kraj.
Tisková zpráva z 27. září 2012
 

 
 

Vítězové vzešli vždy z 10 finalistů v každé kategorii. Následně jejich činnost hodnotila odborná porota, která se zaměřila na nejrůznější parametry nezbytné pro úspěšnou firmu a úspěšného živnostníka. Ústecký kraj na slavnostním vyhlášení v Clarion Congress Hotelu reprezentovala zástupkyně ředitele KÚÚK pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman, která byla i členkou poroty.

 

Vítězný Pivovar Kocour zvítězil před druhou firmou Hennlich z Litoměřic. Společnost zakoupila v roce 2009 varnu piva ve Varnsdorfu a začala zde vyrábět a prodávat pivo. Provozuje také pivovarskou restauraci. Nabízí pestrou paletu pivních speciálů od silných ležáků po různá svrchně kvašená piva typu weizen, stout, saison, pale ales atd. „Pivovar Kocour působí v regionu, kde podnikání není jednoduché. Dokázal se prosadit i ve velkých městech. Navíc bude důstojným reprezentantem Ústeckého kraje v celostátním kole,“ vysvětlil porotce Aleš Záruba, Partner Area Manager společnosti Vodafone Czech Republic.

 

Druhé místo v kategorii Vodafone Firma roku Ústeckého kraje obsadila společnost Hennlich Industrietechnik. „Tato firma se věnuje svým zaměstnancům, dbá na jejich vzdělávání a vytvořila víc než stovku pracovních míst. Oslovilo nás také jejich ekologicky řešené zázemí a široké portfolio výrobků,“ řekl za porotu Patrik Hauf, manažer obchodního týmu Seznam.cz.

 

Marcela Schürgerová provozuje cestovní kancelář zaměřenou na organizování zábavně-naučných akcí pro děti. Podniká už víc než deset let. Vytváří různé programy pro mateřské, základní a střední školy, na exkurzích děti motivuje hrou, soutěžemi i odměnami. Organizuje také běžné školní výlety. V současné době realizuje projekty Setkání s Prahou a Poznej své okolí.

 

„Marcela Schürgerová podniká ve specifickém oboru a daří se jí. Je třeba, aby děti z mateřských a základních škol poznaly i něco jiného než jenom zoologickou zahradu,“ komentoval rozhodnutí poroty její člen Jan Doubek, regionální ředitel Poštovní spořitelny.

 

Druhé místo v kategorii Era Živnostník roku po hlasování poroty obsadila Hana Rysková a třetí skončila Miroslava Formánková, která v Ústí nad Labem provozuje optiku. „U paní Formánkové mě zaujal její profesionální přístup. Poskytuje kompletní služby, které zákazník ocení. Svým zákazníkům dokonce nabízí prodej brýlí na splátky,“ doplnila rozhodnutí poroty Ivana Mottlová, segment manažerka pro malé a střední firmy společnosti ČEZ.

 

V kategorii Odpovědná firma roku 2012 Ústeckého kraje, kterou vyhlašuje společnost Vodafone, zvítězila též společnost Hennlich Industrietechnik. Ta získala titul Firma přátelská rodině, jako první v regionu založila vlastní Baby Club pro předškolní děti zaměstnanců a umožňuje práci na částečný úvazek. Celý firemní areál je díky netradičnímu vytápění tepelnými čerpadly nebo využití dešťové vody důsledně ekologický a byl nominován na prestižní cenu Česká energetická a ekologická stavba.

 

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2012 a Era Živnostník roku 2012 proběhne 4. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24. Na slavnostním finále bude také vyhlášen vítěz samostatné kategorie Era Účetní roku 2012. Jejím cílem je vyzdvihnout často opomíjenou práci účetních - právě účetním totiž mnoho firem a živnostníků vděčí za své finanční zdraví. Soutěž je stejně jako v loňském roce realizována ve spolupráci s Komorou certifikovaných účetních.

 

Vodafone Firma roku Ústeckého kraje 2012:

1. Pivovar Kocour Varnsdorf (Varnsdorf)

2. Hennlich Industrietechnik (Litoměřice)

3. Bio Agens Research and Developement (Černčice)

 

Era Živnostník roku Ústeckého kraje 2012:

1. Marcela Schürgerová (Roudnice nad Labem)

2. Hana Rysková (Teplice)

3. Miroslava Formánková (Ústí nad Labem)

 

Odpovědná firma Ústeckého kraje 2012:

Hennlich Industrietechnik

 

01
Ústecký kraj reprezentovala zástupkyně ředitele KÚÚK pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 27.9.2012 / 27.9.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém