Orientační nabídka


 

Zoopark připravil promítání ekofilmů

 

 
 

Chomutovský deník | 10.2.2007 | rubrika: Chomutovsko | strana: 14 | autor: Kateřina Hodková

Filmový festival potěší každého milovníka přírody

Chomutov – Podkrušnohorský zoopark chystá na příští víkend dvoudenní přehlídku ekologických filmů. Ty jsou vybrány z 32. ročníku Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví „Ekofilm 2006“.
Promítat se bude v pátek 16. a sobotu 17. února v kinosále a restauraci Tajga přímo v zooparku. „Návštěvníci zaplatí pouze klasické vstupné do zooparku, všechny filmy potom uvidí zadarmo. Kdo si pořídí lístek v pátek, může ho použít i na sobotní představení,“ láká diváky zaměstnanec zooparku Jaroslav Hamerský. Promítání filmů s přírodní tematikou vychází z projektu „Ústecký kraj-kraj přírody i člověka“. Spolufinancuje ho Evropský sociální fond a Česká republika.
Slavnostní zahájení ekologického festivalu se v chomutovském zooparku uskuteční v pátek 16. února ve čtyři hodiny odpoledne v prostorách restaurace Tajga. Úvodní řeč pronese ředitel zooparku Přemysl Rabas. Jako první diváci uvidí krátký film přímo o Podkrušnohorském zooparku.
„V sobotu přijede na promítání filmů zvláštní host, profesor Jaroslav Zahálka z fakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyněho z Ústí nad Labem,“ zve na jeho přednášku Hamerský.
Odborník na ekologii bude mluvit o globálních problémech, jako jsou změny klimatu. Věnovat se bude také spotřebitelské ekologii, zájemcům ukáže třeba význam třídění odpadů.
„Životní prostředí je široké téma. Divákům z Chomutova a okolí chceme ukázat, kterých témat se ekologie dotýká. Každý si může vybrat film, který ho zajímá,“ dodává pracovník Ekocentra Jaroslav Hamerský s tím, že ekologie zasahuje do všech oblastí našeho života.

 
Zodpovídá: Petr Janda
Vytvořeno / změněno: 15.2.2007 / 15.2.2007
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém