Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zrekonstruovaná fara v Novém Sedle získala Cenu Patria Nostra 2020. Pomáhali i odsouzení z nedaleké věznice

 
Patria Nostra 2020
Vesnice Ústeckého kraje z roku 2016 Nové Sedlo nedaleko Žatce získala letos další ocenění. Tentokrát to bylo při udělování Cen Patria Nostra 2020. Starosta obce Petr Sýkora si převzal z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka ocenění za citlivou rekonstrukci bývalé barokní fary, ze které se posléze stalo sídlo obecního úřadu.
Tisková zpráva ze dne 13. října 2020
 

 
 

Vedení obce si cenu zasloužilo za příkladný investiční a architektonický počin. „Nový obecní úřad v Novém Sedle je ukázkou toho, jak se venkov mění. Když si vezmeme, že tu zůstalo zachované torzo fary a dnes je to přestavěné na moderní obecní úřad, je to ukázka toho, že i na vesnici dokážeme postavit krásné stavby, které zapadají do toho venkova,“ uvedl hejtman Bubeníček.

Dokončením celkové rekonstrukce v roce 2015 se podařilo nejen zachránit cennou památku, ale obecní úřad získal v budově bývalé fary navíc prostory pro podatelnu, zázemí pro starostu a účetní a reprezentativní zasedací místnosti, kde se pravidelně konají zasedání zastupitelstva a vítání občánků. „Dělali jsme to kvůli lidem, kteří sem chodí. V zasedací místnosti se dělají i svatby,“ dodal starosta obce Sýkora.

Ceny Patria Nostra 2020 se udělují v jednotlivých krajích České republiky za počiny realizované v letech 1990 až 2020, které přispívající k rozvoji venkova a uspokojování potřeb jeho obyvatel a návštěvníků. Do Nového Sedla přijeli na slavnostní předání ocenění také organizátoři projektu Náš venkov 1990 – 2020, kteří připravují o akci filmovou prezentaci. Pod režisérskou taktovkou zkušeného Jiřího Adamce bude pořad moderovat Václav Žmolík.

01
Hejtman předal ocenění starostovi Nového Sedla Petru Sýkorovi (vpravo)

02
Zrekonstruovaná radnice v pozadí

 

03
Pořad o oceněných bude moderovat Václav Žmolík (vlevo), režie se ujme Jiří Adamec (vpravo)

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.10.2020 / 13.10.2020 | Zveřejnit od: 13.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém