Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zrestaurovaný Favorit bude propagovat školu

 
sts
Střední škola stavební a technická v Ústí nad Labem dnes představila výsledek práce svých žáků, kterým je kompletní zrestaurování a celková úprava automobilu Škoda Favorit. Ten bude sloužit jako školní reklamní vozidlo.
 

 
 

Na projektu se podíleli žáci autooborů školy, zejména pak žáci oboru Mechanik opravář motorových vozidel pod vedením svých učitelů odborného výcviku.

„Zrekonstruované auto svědčí o tom, že naši žáci umí pracovat dobře, s nadšením a ještě dokážou odvést něco navíc pro dobré jméno školy,“ řekl ředitel školy Vítězslav Štefl.

Jedná se o sportovní verzi vozu Škoda v úpravě RS z počátku roku 1990, který se prosazoval  jak v domácích tak v zahraničních soutěžích. Vlastní automobil byl upraven z klasické cestovní verze. Vozidlo věnoval na úpravu mistr odborného výcviku Jaroslav Pešek. Ten vedl skupinu žáků 2. a 3. ročníku při celkové rekonstrukci, kdy byl celý vrak rozebrán a byla postupně opravena karosérie a podvozková část. Práce probíhaly celý školní rok v rámci kroužku technické dovednosti ve školní autodílně v Povrlech. Na rekonstrukci se sponzorsky podílela řada firem a soukromých osob.

Střední škola stavební a technická, Ústí nad Labem, Čelakovského 5, je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje a držitelem prestižního titulu Páteřní škola Ústeckého kraje.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

               Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz

 

fa

fa2

fa3
Zrekontruované vozidlo představil ředitel školy Vítězslav Štefl (vlevo) a jeho zástupce pro obdorný výcvik - technická sekce Karel Filas spolu s žáky, kteří se na celkové opravě vozu podíleli

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.1.2014 / 9.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém