Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zvláštní škola v Lounech neplatí nájem

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
 

 
 

Téma: Zvláštní škola v Lounech neplatí nájem

(Odpovědi pro Svobodný hlas Louny ze dne 21.2.2002)

1) Příspěvek Krajského úřadu je prý tak nízký, že škola nemůže platit nájemné. Jak velký ve skutečnosti je a proč? Zkoumal někdo z krajského úřadu, jaké jsou podmínky lounské zvláštní školy?

Situaci ve Zvláštní škole v Lounech známe - sídlí ve dvou objektech, přičemž nájemné v obou budovách dohromady činí 903 860 Kč (bez energií). V současné době hledáme úspory a uvažujeme o sestěhování žáků do jedné budovy. Pokud bychom totiž užívali jenom jednu budovu, nájemné by se snížilo o asi 200 000 korun. O nájemném jsme jednali s Městským úřadem v Lounech (který je vlastníkem budovy), ten ale trvá na stanovené výši. Škola požádala o navýšení provozních prostředků, tento požadavek bude předložen Radě Ústeckého kraje k projednání.

2) Povedou se další jednání se školou nebo městem Louny?

Ano.

3) Potýkají se s podobnými problémy i další školy v kraji?

Školy a školská zařízení byly delimitovány Ústeckému kraji s velkým zadlužením z let minulých (dluhy byly převážně na nájmech a odpisech HIM). Postupně by školy měly být oddluženy, ovšem podle možností, neboť je nutné brát v úvahu i inflaci a vzrůstající ceny energií.

Názor Miroslava Řebíčka, zástupce hejtmana Ústeckého kraje:

„Zvláštní škola v Lounech nám byla převedena delimitací s dluhem ve výši 600 000 korun. Už v loňském roce  jsme jí navýšili rozpočet o 200 000 korun, přesto se jí nepodařilo dluhu zbavit. V rámci rozpouštění účelové rezervy v rozpočtu Ústeckého kraje budu usilovat o to, aby dluhy škol byly zahlazeny. Respektive o to, aby rozpočty byly povýšeny tak, že školy zaplatí nejenom dluhy, ale i běžné nájemné. Otevře nám to cestu k jednání se samosprávami o převodech majetků. Naše příspěvkové organizace, kterými školy jsou, by měly sídlit v nemovitostech patřících Ústeckému kraji.“

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 22.2.2002 / 22.2.2002 | Zveřejnit od-do: 22.2.2002-22.4.2002

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém