Orientační nabídka


 

Aktuality

 
 
 

Konference Podpora nadání

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Ústeckého kraje pod záštitou paní radní pro školství Ing. Jindry Zalabákové pořádá ve středu 10. 4. 2024 v prostorách konferenčního sálu KÚ ÚK, Velká Hradební 3118/48 v Ústí nad Labem (viz mapa) konferenci Podpora nadání (viz pozvánka). V úvodu proběhne přednáška, kterou povede prof. MUDr. Vladimír Beneš, DrSc., přední český neurochirurg. Vladimír Beneš (1953) – Wikipedie (wikipedia.org) na téma Cesta do hlubin mozku  prof. Vladimír Beneš, Cesta do hlubin mozku (youtube.com)

Poté proběhnou 2 bloky seminářů, které budou odděleny přestávkou na oběd. Ten, stejně jako drobné občerstvení v průběhu konference, zajistí Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice.

Na závěr konference spolu s pracovníky Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje a Knihovny Ústeckého kraje seznámíme účastníky s konkrétními možnostmi podpory nadaných ve školách.

Pozvánku na konferenci naleznete níže na webu. 


Studium na dvojjazyčném gymnáziu v saské Pirně

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že probíhá přijímání přihlášek žáků/žákyň do výběrového řízení do 1. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného šestiletého studia, které je realizováno na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně. Přihlášky českých žáků/žákyň 6. ročníku základní školy nebo 1. ročníku víceletého gymnázia přijímá Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně, do 28. února 2024.​ 

Další informace obdržíte na:  https://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/vyber-zaku-zakyn-do-1-rocniku-dvojnarodnostniho nebo: https://www.schillergymnasium-pirna.de/cz/binacion-ln-projekt/informace/p-ij-mac-zen-pro-ae-eske-ky/

Schule_Hofseite

Pozvánka na Den otevřených dveří na Gymnáziu v Pirně. Více informací, včetně těch k doplňujícím přijímacím zkouškám k přijetí do 7., 8., 9. a 10. ročníku, naleznete zde

Den otevřených dveří
Můj život po škole

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti připravil pro Ústecký kraj webovou aplikaci Můj život po škole. Jedná se o podpůrný nástroj pro kariérové poradenství na ZŠ a SŠ, který poskytuje přehledné informace o jednotlivých povoláních přizpůsobené regionálnímu trhu práce a nabízí základ finanční gramotnosti. Tato webová aplikace poskytuje žákům základních a středních škol přehledné informace o různých povoláních a seznamuje je s výší životních nákladů. 


Náborové příspěvky pro učitele středních škol zřizovaných Ústeckým krajem

Náborový příspěvek – učitelé SŠ

Náborový příspěvek: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)


Stipendia Ústeckého kraje pro vysokoškolské studenty

Stipendia VŠ


Stipendium Ústeckého kraje pro VŠ studenty: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)


Centrální rejstřík konkurzů na ředitele škol a školských zařízení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo centrální rejstřík vyhlášených konkurzů na ředitele škol a školských zařízení zřizovaných veřejnými zřizovateli. Data jsou propojena s databází ČŠI a pravidelně aktualizována. Tento nástroj by měl přispět k lepší informovanosti a v důsledku i většímu zájmu uchazečů o ředitelské pozice. Rejstřík je dostupný zde.

 

Odkazy


 
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Vzdělávání > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém