Orientační nabídka


 

Aktuality - archiv dokumentů

 
 
 

„Jak na společné vzdělávání?“

Zveme pracovníky škol na tradiční veletrh „Jak na společné vzdělávání?“, který bude opět obohacen stánky vystavovatelů s pomůckami pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Zároveň se kromě seminářů uskuteční i workshopy. Věříme, že si najdete čas a akce se zúčastníte. Akce se koná 15.11.2023 v kampusu UJEP.

Pozvánka: Veletrh_program 15_11


Veletrh "Kam na střední školu?"

Dne 17. 10. 2023 (9:00-17:00 hod.) v prostorách Domu kultury Ústí nad Labem, Velká Hradební 1025/19 se uskuteční veletrh "Kam na střední školu?". Veletrh je určen převážně pro žáky 9. tříd základních škol v Ústí nad Labem, kariérovým poradcům, učitelům, rodičům a všem zájemcům, kteří se zajímají o středoškolské vzdělávání. 

Záštitu nad akcí převzali Ing. Jindra Zalabáková (radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu) a Ing. Bohumil Ježek (náměstek primátora města Ústí nad Labem). 

VeletrhKonference Euroguidance 2023

Vážení, 

rádi bychom vás pozvali na konferenci Centra Euroguidance ke kariérovému poradenství, kde se budou prezentovat příklady dobré praxe z ČR. Na akci se můžete seznámit se zajímavými řečníky a hosty v oblasti kariérového poradenství. Jde o jedinečnou událost, akce je zdarma, místo konání je Hotel Grandior Praha dne 19. října. Neváhejte se registrovat a osobně dorazit. 

Odkaz na info o konferenci: Konference 2023 (euroguidance.cz)

Odkaz na registraci: Konference a Národní cena kariérového poradenství 2023 (google.com)


Euroguidance


Můj život po škole

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti připravil pro Ústecký kraj webovou aplikaci Můj život po škole. Jedná se o podpůrný nástroj pro kariérové poradenství na ZŠ a SŠ, který poskytuje přehledné informace o jednotlivých povoláních přizpůsobené regionálnímu trhu práce a nabízí základ finanční gramotnosti. Tato webová aplikace poskytuje žákům základních a středních škol přehledné informace o různých povoláních a seznamuje je s výší životních nákladů. 


KAP III - Ústecký kraj

Dne 14. 7. 2023 byl v PS pro schvalování KAP schválen projekt KAP III - Ústecký kraj:  

KAP III – Ústecký kraj | RSKÚK.cz (rskuk.cz)


Microsoft – Umělá inteligence

Ústecký kraj ve spolupráci se společností Microsoft zorganizoval dne 12. 6. 2023 on-line webinář. Obsahem byly nástroje umělé inteligence, které mohou v praxi učitelé využívat – tvorba dokumentů, testů, kvízů, personalizované výuky nebo boření jazykových bariér aj. K dispozici záznam:  https://youtu.be/VkWsz4j7dD0


Náborové příspěvky pro učitele středních škol zřizovaných Ústeckým krajem

Náborový příspěvek – učitelé SŠ

Náborový příspěvek: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)


Stipendia Ústeckého kraje pro vysokoškolské studenty

Stipendia VŠ


Stipendium Ústeckého kraje pro VŠ studenty: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)


Centrální rejstřík konkurzů na ředitele škol a školských zařízení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo centrální rejstřík vyhlášených konkurzů na ředitele škol a školských zařízení zřizovaných veřejnými zřizovateli. Data jsou propojena s databází ČŠI a pravidelně aktualizována. Tento nástroj by měl přispět k lepší informovanosti a v důsledku i většímu zájmu uchazečů o ředitelské pozice. Rejstřík je dostupný zde.


Letní akademie Discover je dostupná všem středoškolákům a středoškolačkám

Již potřinácté otevírá své brány středoškolákům unikátní vzdělávací projekt Discover. Týdenní letní akademie, která umožňuje studentům v prostředí českého a slovenského venkova zažít výuku jako na Oxfordu, Harvardu či Cambridge, proběhne opět v červenci a srpnu 2023. Na Discoveru si mohou studenti vybrat ze široké škály kurzů, od sociologie, historie, ekonomie a mezinárodního práva přes aplikovanou fyziku, neurovědu, změnu klimatu a umělou inteligenci až po debatu, divadlo, filosofii či jógu. Discover letos nabízí stipendia až do plné výše účastnického poplatku pro středoškoláky a středoškolačky z nízkopříjmových rodin.

Discover Letní akademie Outreach

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Vzdělávání > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém