Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

„Autobus a vlak – konkurence nebo spolupráce?“

 
Doprava 2015
Mezinárodní odbornou konferenci se stejnojmenným názvem uspořádaly v říjnu v Lounech České dráhy pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Tradiční podzimní dopravní konference měla tentokrát rekordní účast. 117 účastníků z Čech i zahraničí si vyslechlo přednášky zaměřené na porovnání výhod a nevýhod vlakové a autobusové dopravy a na perspektivy prohloubení spolupráce mezi těmito i dalšími druhy veřejné dopravy. Na pódiu se vystřídalo 13 přednášejících z České republiky, Rakouska a Německa.
 

 
 

Konference LounyV lounském kulturním domě s charakteristickým dopravním názvem „Zastávka“ zazněly jak ekologické tak ekonomické pohledy na koexistenci obou veřejných doprav. Během přednášek se diskutovala konkurence s osobní dopravou a příležitost k rozvoji veřejné dopravy, které začíná nahrávat čím dál vyšší stupeň nasycenosti automobilizace. Přednášející se věnovali i možným podpůrným pilířům veřejné dopravy a novým fenoménům – např. carsharingu. Co se týká zájmů diskutujících, mezi 4 bloky přednášek vyniklo vystoupení Ing. Jakuba Jeřábka z odboru dopravy a silničního hospodářství, který zde reprezentoval Ústecký kraj s tématem „Silné a slabé stránky železnice v Ústeckém kraji a její doplnění (nebo náhrada) autobusy.“ Upozornil na nebezpečí konkurenčního boje mezi vlakovou a autobusovou dopravou, ze kterého získává nejvíce individuální osobní automobilová doprava a představil cestu řízení efektivní spolupráce vlakové a autobusové dopravy, kterou se vydala Doprava Ústeckého kraje. Na konkrétních příkladech pak ukázal jak řízené propojení těchto druhů veřejné dopravy umožňuje využívání silných a eliminace slabých stránek.

Dlouhodobým cílem Dopravy Ústeckého kraje je vytvořit jednotný tarifně integrovaný dopravní systém, který umožní obyvatelům regionu využívat s jednou jízdenkou jak regionální autobusy, tak regionální vlaky.

 
Zodpovídá: Ing. Miroslav Müller
Vytvořeno / změněno: 19.11.2015 / 19.11.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém