Orientační nabídka


 

Autobusy Karlovy Vary, a.s. dobývají Šluknovsko

Doprava 2015
V mrazivém nedělním dopoledni dne 28.12.2014 se ve Varnsdorfu uskutečnila výjimečná dopravně-společenská událost, která má spojitost s celým Šluknovským výběžkem. Došlo k pojmenování a požehnání 18 novým autobusům dopravce Autobusy Karlovy Vary, a.s., které budou oblast Šluknovska od nového roku obsluhovat.
 

 
 
Autobusy šluknovsko
 

Tak jako v celém Ústeckém kraji, mění se i na Šluknovsku nejen trasy a jízdní řády regionálních autobusů, ale i dopravce. Společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. zde bude 10 let na základě objednávky Ústeckého kraje plnit služby Dopravy Ústeckého kraje, a nahrazuje dosavadního dopravce BusLine a.s.

Ze strany dopravce vzešel nápad autobusy pojmenovat podle názvů obcí a měst spolupracujících v rámci Sdružení pro rozvoj Šluknovska, tj.  v organizaci, která se významně podílí na rozvoji regionu. Počet členu sdružení je totiž shodný s počtem základních autobusů.

Za přítomnosti ředitele dopravce Ing. Zdeňka Suchana, dalších zaměstnanců dopravce, zvolených zástupců některých měst a Sdružení pro rozvoje Šluknovska, a též  senátora Ing. Zbyňka Linharta, došlo k slavnostnímu aktu v podobě požehnání faráře Starokatolické církve Mgr. Rolanda Sollocha.  
Šluknovský výběžek tak má oproti zbytku Ústeckého kraje určitý unikát. Každá obec a město nese na autobusu své jméno. Tato podpora novému dopravnímu systému ukazuje, že zde je region, kterému nejsou novinky lhostejné, a věříme, že i cestující dovedou  ocenit některé nové prvky Dopravy Ústeckého kraje, které zde dosud v linkové dopravě neznají, například bezbariérovost všech spojů, přestupní tarif nebo časově zvýhodněné jízdenky. 

Jména autobusů: Dolní Poustevna, Chřibská, Jiřetín pod Jedlovou, Jiříkov, Krásná Lípa, Mikulášovice, Šluknov, Varnsdorf, Rumburk, Velký Šenov, Dolní Podluží, Doubice, Horní Podluží, Rybniště, Lobendava, Staré Křečany, Vilémov a Lipová.

Za zmínku stojí i další zajímavost v podobě návratu regionálních autobusů do zázemí, které bylo pro tuto službu v minulosti přímo určené. Po mnoha letech nabývají původního významu bývalé garáže ČSAD ve Varnsdorfu, které však končící dopravce BusLine nevyužíval, to se nyní mění.

Autobusy Karlovy Vary, a.s. pronikají i do MHD.
Nový dopravce nejenže uspěl v regionální dopravě, ale také v zajištění městské dopravy ve Varnsdorfu. Autobus s malou kapacitou je významným doplňkem regionální dopravy, která sice obsluhuje významnou část města, ale zdaleka ne všechny části, zejména ty se složitou dostupností pro kapacitní autobusy. Linková a městská doprava je sice z pohledu objednavatelů oddělena, přesto však skutečnost, že se jedná o jednoho dopravce, zvyšuje perspektivu vzájemné budoucí tarifní integrace. Ústecký kraj má zájem nejen o integraci velkých měst, ale i o malé provozy jejichž kvalitní služby se tímto mohou ještě více zatraktivnit.

 

Požehnání autobusů oblasti Šluknovsko a nová MHD ve Varnsdorfu

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 29.12.2014 / 29.12.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies