Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Doprava Ústeckého kraje: Mobil je můj přítel nejvěrnější, nikdy nevím, co se stane druhý den nebo třeba za hodinu, říká vedoucí divize Iveta Kastnerová

 
FOTO
Žen za volantem rok od roku přibývá, ale mají na starosti i další povinnosti ve spojitosti s krajskou veřejnou dopravou. Paní Iveta Kastnerová, vedoucí divize na Mostecku, má v popisu práce zajištění každodenního provozu, sestavení směn pro řidiče i komunikaci s cestujícími či dispečinkem. Domů rozhodně s čistou hlavou nechodí.
 

 
 

Iveto, jak jste se dostala ke své profesi a jak dlouho se jí věnujete?

Můj tatínek pracoval jako řidič autobusu v ČSAD Duchcov a já, když jsem se rozhodovala, kam po mateřské dovolené nastoupím, tak se uvolnilo místo právě zde a pracovala jsem tam až do roku 2014, nejprve jako přepravní pokladní a poté jako dispečerka osobní dopravy. Od roku 2014 pracuji jako vedoucí divize Mostecká pánev Autobusy Karlovy Vary.


Co máte na své práci nejraději? Čím vás tato profese jako ženu zaujala?

Nejraději mám to, když jí mám hotovou, což vlastně není nikdy, je to nekončící kolotoč povinností a zařizování a je jedno, zda jste žena, nebo muž.

 

Popsala byste nám svůj běžný pracovní den?

Má práce není omezena časem, autobusy jezdí od rána do noci a je jim jedno kdy si vzpomenou a řeknou si „ááááá, teď se porouchám“, vy musíte tu dopravu zajistit, nehledejte v mé práci řád, ten neexistuje, nikdy dopředu nevím, co se stane druhý den nebo třeba za hodinu. Mobilní telefon, je můj přítel nejvěrnější.

 

Co je na zajištění provozu pro vás nejnáročnější? Jak řešíte, když nějaký z řidičů nemůže nastoupit na směnu?

Zajištění provozu je opravdu velmi náročné, mám to štěstí, že mám po ruce skvělé spolupracovníky, provozní mistr pan Jiří Brůna a pan Erhard Budský a velký podíl mají moji řidiči, je na ně spolehnutí a nestává se často, že by z hodiny na hodinu nemohli nastoupit do práce. Pokud se to stane, musí člověk improvizovat a urychleně najít náhradu.


Ženy za volantem už nejsou výjimkou? Jak je to se zastoupením žen ve vámi obsluhované oblasti? Máte pocit, že jich přibývá?

Práce řidiče autobusu je velmi náročná, na naší divizi máme pouze jednu ženu a to paní Jarušku Šimáčkovou, svou práci zvládá velmi dobře.Ovlivnil loňský vznik Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje nějak pozitivně vaší práci?

No musím přiznat, že začátek byl hektický, pro všechny to byla věc nová, ale dnes to vidím jako přínos, pokud vznikne v dopravě problém, voláme přímo na Centrální dispečink a cestující jsou okamžitě informováni.

 

Vzkázala byste něco cestujícím? ☺

Asi to, že naše divize dělá vše, aby se naši zákazníci dostali tam, kam potřebují.

 

 FOTO


 Pracujete v krajské dopravě a chcete s námi sdílet váš příběh? Napište nám na email marketingduk@kr-ustecky.cz a my se vám ozveme.

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 6.5.2021 / 6.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém