Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Dotazy cestujících: Přepravní nabídka v relaci Kadaň - Chomutov

 
Informace
V souvislosti se změnou jízdního řádu linky 520510 Chomutov - Kadaň dopravce DPÚK a.s., kdy od 1.1.2012 v podstatě došlo k zastavení provozu všech spojů, se cestující ptají na příčinu a řešení situace s údajně nedostatečnou kapacitou současných nabízených spojů.
 

 
 

K omezení dopravy na trase Chomutov – Kadaň a zpět došlo z důvodu ukončení provozu dopravce DPÚK a.s., který linku provozoval bez objednávky kraje či měst a tedy na své komerční riziko. Dopravci byla od 1. 1. 2012 vydána Krajským úřadem Ústeckého kraje licence na linku 520510 Chomutov - Kadaň s omezením provozu v určitých časech (30 min. před dotovaným spojem linky 589 a 15 minut za). Dopravce DPÚK a.s. tedy mohl i nadále dopravu provozovat. Jelikož není smluvně vázán, bylo tedy na jeho rozhodnutí, zda linku bude provozovat či nikoliv.
Za nastalou situaci nemůže ani Ústecký kraj ani Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s.

 

Ústecký kraj objednává na téže trase linku 589 Chomutov - Kadaň dopravce Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s. a dále v úseku Kadaň – Prunéřov linku 602, jejíž jízdní řád je přizpůsoben dopravě do zaměstnání. Dále Ústecký kraj objednává drážní dopravu a to jak přímými vlaky Kadaň – Chomutov, tak s přestupem v Prunéřově.

Drážní doprava se oproti autobusu i přes nutný přestup jeví jako rychlejší a s využitím slev dopravce ČD také jako finančně výhodnější. Zatímco jízdní doba autobusu činí 30 minut, vlak stejnou vzdálenost ujede za cca 20 minut. Jízdné v autobusu činí z Kadaně,,aut.nádr. do Chomutova,,aut.nádr. 28 Kč, obyčejné jízdné ve vlaku z Kadaně do Chomutova činí 31 Kč, zpáteční jízdné 59 Kč. Při zakoupení zákaznické karty IN 25 je pak jízda z Kadaně do Chomutova pouze za 23 Kč a zpáteční pouze za 44 Kč. Zákaznická karta IN 25 umožňuje cestujícímu cestovat po dráze za slevu 25 % (cena karty 990 Kč na 3 roky) nebo Zákaznická karta IN 50 umožňuje cestujícímu cestovat po dráze se slevou 50% (cena karty 2990 Kč na 1 rok).

 

Ve spolupráci s Dopravním podnikem měst Chomutova a Jirkova a.s. sledujeme každodenně vytížení všech autobusových spojů a zároveň jsme požádali České dráhy o zajištění sčítání cestujících na vlacích, které mohou většinu zrušených spojů nahradit. V případě, že drážní doprava se ukáže jako kapacitně nedostačující nebo nedokáže dostatečně pokrýt přepravní potřeby cestujících, pak bude věc řešena úpravou jízdního řádu. Jedná se však o nejfrekventovanější časy v přepravních špičkách, kdy jsou všechna vozidla na linkách a plní službu přepravy osob. Pokud by bylo k posílení linky přistoupeno, bylo by to možné, vzhledem k nedostatku dalších financí na dopravní obslužnost, pravděpodobně jen výměnou za málo využívané spoje dopoledne, nebo pozdě večer. Nejbližší změna jízdního řádu je možná až 4. 3. 2012.

 

Během následujících dnů, kdy monitorujeme počty cestujících podle prodaných jízdenek, jsme požádali dopravce, aby byly nasazovány co největší autobusy.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 23.1.2012 / 23.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém