Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Druhé nejhezčí nádraží v Česku roku 2017 máme v Ústeckém kraji

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Nejhezčí nádraží
Každoročně se utkávají železniční stanice a zastávky o titul nejhezčího nádraží na české železnici. V letošním ročníku soutěže veřejnost na druhou příčku posunula železniční stanici Třebívlice, ležící právě v našem kraji na Švestkové dráze a patřící společnosti AŽD Praha.
 

 
 

Poté, co AŽD Praha trať i s nádražími od státu získala do svého vlastnictví a péče, objednal zde Ústecký kraj provoz vlaků jakožto na jedné ze svých turistických železničních linek mezi městy Lovosice a Most a tak se letošní letní sezónu mohli cestující po malebné trati svézt právě motoráčkem tohoto železničního dopravce.

Ve středu 6.12. v Tetčicích u Brna na setkání přátel železniční dopravy generální ředitel společnosti AŽD Praha Zdeněk Chrdle zdůraznil, že nebýt zájmu Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a jeho náměstkem Jaroslavem Komínkem, určitě by se nemohli s takovou silou ujmout modernizace tratě včetně oprav nádražních budov, a tuto prestižní cenu by nezískali. Proto Ing. Chrdle poděkoval přítomným zástupcům kraje z odboru dopravy a silničního hospodářství za spolupráci na přípravách a rozvoji provozu Švestkové dráhy a předal jim dort v podobě železniční stanice Třebívlice, podobný tomu, jaký AŽD Praha a Třebívlice získali před časem na oficiálním zakončení veřejné soutěže o nejhezčí nádraží.

Dalšími nominanty do soutěže byla z našeho kraje nádraží Podbořany a Ústí nad Labem hlavní nádraží, ta se však neprobojovala do finále.

Připomeňme, že další provoz Švestkové dráhy bude opět spolu s ostatními turistickými tratěmi v našem kraji zahájen dne 30.3.2018. s mírně rozšířeným jízdním řádem na 3 páry vlaků.          

 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2017 / 8.12.2017 | Zveřejnit do: 19.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém