Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

DSÚK - nový autobusový dopravce pro Litoměřicko

 
DSÚK
Po měsících nejistoty, kterou zažívali obyvatelé Litoměřicka s autobusovým dopravcem TD BUS a.s. na Litoměřicku, kdy autobus jednou přijel a podruhé ne, přešel od 1. ledna provoz autobusové linkové dopravy na Litoměřicku ze společnosti TD BUS a.s. (dříve BusLine a.s.) na Dopravní společnost Ústeckého kraje, p. o. (DSÚK).
 

 
 

Současně s tímto krokem přešlo pod DSÚK i zázemí a personál, bohužel ve velmi špatném stavu. Místo potřebných 26 řidičů jich TD BUS předal DSÚKu pouze 17.

 

DSÚK i kraj proto spustili náborovou kampaň s cílem nabrání dalších řidičů. Do poloviny ledna se podařilo doplnit stav na 21 využitelných řidičů. Kontaktním místem pro zájemce o práci v autobusové dopravě v DSÚK p. o. je personální oddělení organizace na kontaktu mob.: +420 774 082 236, e-mail: khutoryanska.a@ds-uk.cz.

 

Pro nedostatečný počet řidičů k lednovému převzetí provozu byl DSÚK nucen dočasně redukovat jednotlivé spoje. V drtivé většině ve večerních hodinách tak, aby přednostně zajistil školní spoje.  Redukce je jen na dobu nezbytně nutnou do zajištění plného stavu řidičů. K najíždění plného provozu bude docházet v co nejkratší možné době i za cenu případné subdodávky jiným dopravcem.

 

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 18.1.2019 / 18.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém