Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

DÚK posílí turistickou autobusovou dopravu do národního parku

 
jízdní řády
Od zahájení letošní turistické sezóny, tedy od soboty 28. března, posílí Doprava Ústeckého kraje (DÚK) autobusové spojení do Českého Švýcarska. V minulých letech byla během léta veřejná doprava do národního parku zajištěna autobusovými linkami 434, 435 a 436. Poptávka cestujících ale v sezóně významně překračovala kapacitu autobusů a docházelo k přeplňování a zpožďování spojů. Od letošního jara proto posílí nejfrekventovanější trasu Děčín – Hřensko – Mezní Louka nový autobus číslo 438 a do Českého Švýcarska tedy letos vyjedou místo dosavadních tří hned čtyři autobusové linky.
 

 
 

U autobusové linky 435 Česká Kamenice – Labská stráň – Hřensko – Schmilka se nic nemění. Na lince 436 Děčín – Srbská Kamenice – Jetřichovice, Vysoká Lípa dojde o víkendech k několika úpravám v časech odjezdů a v pracovních dnech v červnu a září bude přidán večerní spoj z národního parku přes Srbskou Kamenici do Děčína a jeden dopolední původně celosezónní spoj pojede jen o prázdninách. Linka 434 pojede na obvyklé trase z Děčína přes Hřensko, Mezní Louku, Jetřichovice a Chřibskou do Krásné Lípy, nově ale už nebude zajíždět na Meznou. Nově zřízená linka 438 pak pojede z Děčína přes Hřensko až na Mezní Louku po stejné trase jako 434, pokračovat a končit pak ale bude v Mezné.

 

O letních prázdninách (v červenci a srpnu) budou linky 434 a 438 vedeny tak, aby v nejfrekventovanějším úseku Děčín-Hřensko-Mezní Louka autobusy jezdily v půlhodinovém intervalu.

Ve zbytku turistické sezóny, tedy v měsících duben-červen a září-říjen bude ve víkendových a svátečních dnech jezdit linka 434 s odjezdem v sudou hodinu z Děčína a linka 438 v lichou hodinu s odjezdem z Děčína (s výjimkou prvního ranního spoje). V pracovní dny v uvedené měsíce bude v provozu linka 438 v časech a rozsahu současné linky 434. Navíc v červnu a v září bude spojení do národního parku posíleno deseti přidanými spoji na lince 434.

 


 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 25.2.2020 / 25.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém