Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

DÚK posiluje turistickou autobusovou dopravu do národního parku

 
FOOT
Od 16. května Doprava Ústeckého kraje (DÚK) posílila autobusy do Českého Švýcarska. V minulých letech byla během léta veřejná doprava do národního parku zajištěna autobusovými linkami 434, 435 a 436. Poptávka cestujících ale v sezóně významně překračovala kapacitu autobusů a docházelo k přeplňování a zpožďování spojů. Od letošního jara proto posílí nejfrekventovanější trasu Děčín – Hřensko – Mezní Louka nový autobus číslo 438 a do Českého Švýcarska tedy letos vyjedou místo dosavadních tří hned čtyři autobusové linky.
 

 
 

U autobusové linky 435 Česká Kamenice – Labská stráň – Hřensko – Schmilka se nic nemění. Na lince 436 Děčín – Srbská Kamenice – Jetřichovice, Vysoká Lípa dojde o víkendech k několika úpravám v časech odjezdů a v pracovních dnech v červnu a září bude přidán večerní spoj z národního parku přes Srbskou Kamenici do Děčína a jeden dopolední původně celosezónní spoj pojede jen o prázdninách. Linka 434 pojede na obvyklé trase z Děčína přes Hřensko, Mezní Louku, Jetřichovice a Chřibskou do Krásné Lípy, nově ale už nebude zajíždět na Meznou. Nově zřízená linka 438 pak pojede z Děčína přes Hřensko až na Mezní Louku po stejné trase jako 434, pokračovat a končit pak ale bude v Mezné.

 

O letních prázdninách (v červenci a srpnu) budou linky 434 a 438 vedeny tak, aby v nejfrekventovanějším úseku Děčín-Hřensko-Mezní Louka autobusy jezdily v půlhodinovém intervalu.

Ve zbytku turistické sezóny, tedy v měsících duben-červen a září-říjen bude ve víkendových a svátečních dnech jezdit linka 434 s odjezdem v sudou hodinu z Děčína a linka 438 v lichou hodinu s odjezdem z Děčína (s výjimkou prvního ranního spoje). V pracovní dny v uvedené měsíce bude v provozu linka 438 v časech a rozsahu současné linky 434. Navíc v červnu a v září bude spojení do národního parku posíleno deseti přidanými spoji na lince 434.

 


 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 25.2.2020 / 25.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém