Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Integrované jízdenky DÚK koupíte od července nově i v MHD Ústí nad Labem

 
mapa
V trolejbusech a autobusech Dopravního podniku města Ústí nad Labem Vás čeká sice nenápadná, ale pro cestování mimo město významná novinka. Od 1. července si můžete ve všech vozech zakoupit bez jakékoliv přirážky integrovanou jízdenku DÚK, která Vám bude platit nejen pro jízdu v ústecké MHD, ale i pro cestování po celém Ústeckém kraji.
 

 
 

K praktickému využívání novinky říká náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek: “Jízdenku DÚK nyní v ústecké MHD zakoupíte do všech tarifních zón DÚK. Nově lze například v trolejbuse koupit jízdenku pro jednotlivou jízdu do Teplic nebo do Děčína. Klidně ale můžete cestovat i do vzdálenějších míst kraje. Jízdenka zakoupená v ústeckém trolejbusu nebo autobusu Vám platí pro celou cestu na všechny linkové autobusy, vlaky, další MHD a dokonce i na lodě. V ústeckých autobusech a trolejbusech ale můžete pořídit i výhodné jednodenní síťové jízdenky DÚK platné po celém kraji a to včetně skupinových. U řidiče lze zakoupit i  jednodenní přeshraniční jízdenku Labe-Elbe.“

 

A jak nákup integrovaných jízdenek v ústecké MHD probíhá? Požadovanou jízdenku do zón, které obsluhuje DPmÚL a síťovou jízdenku navolíte několika kliknutími na strojku u řidiče. O ostatní jízdenky požádáte řidiče. Platbu lze provést pouze elektronicky buď platební kartou nebo kartou DÚK (v tomto případě je zapotřebí nabitá elektronická peněženka). Jízdenka se vytiskne ve spodní části odbavovacího zařízení. A nyní už můžete vyrazit na cestu kamkoliv po kraji.


 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 16.7.2020 / 16.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém